Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterest Nasıl Kullanılır

Sosyal medya araçları ile artık kullanıcıların, yaşadıkları ve çevrelerinde bulunan özel mekanları; birgün mutlaka gitmek istedikleri yerler hakkında gördükleri bilgileri her geçen gün daha fazla paylaştıklarını fark etmişsinizdir. Böylesi sosyla medya paylaşım ortamlarının başında Pinterest geliyor.

Sosyal medya da son yıllarda göze çarpan uygulamalardan birisi olan Pinterest, Digg, Stumbleupon, Reddit gibi popüler imleme sitelerinin yanında yerini aldı. Beğendiğimiz, daha sonra görmek isteyebileceğimiz ya da başkaları ile paylaşmak istediğimiz fotoğraf ve resimleri  panolarımıza (board) iğneliyoruz (pinleme). Kısaca Pinterest, ilgi alanımıza giren şeyleri pinlemekten ibaret ve ismi de bundan geliyor.

Pinterest kullanımı oldukça popüler; günde ortalama 1,5 milyon yer Pinterest’de etiketleniyor ve şu an itibariyle 750 milyon yerden daha fazla yer “Pin”lenmiş durumda.

Pinterest-Nasil-Kullanilir

Facebook veya Twitter hesaplarmız ile kolayca kayıt olabiliyoruz. Yeni geliştirelen özelliklerden biri olan Place Pins ile, bir seyahat dergisinde görülebilecek muhteşem yerlerin fotoğrafları ile online harita özelliğini birleştirip arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak sağlıyor. Android yada MacOS işletim sistemi olan akıllı telefonlar ile dünyanın herhangi bir yerinden hepsine ulaşılabiliyor.

Bu da yoldayken bile bu özelliklerden yararlanabileceğiniz ve hatta gitmek istediğiniz yer için yol tarifi bile alabileceğiniz anlamına geliyor! Bunun yanında ayrıca sağ alt köşede bulunan adres ve telefon numarası sayesinde arayıp ekstra bilgi alabilirsiniz.

Pinterest nasıl kullanılır

Kendi panonuzu yaratın

Kendi panonuzu yaratmak çok kolay. Sadece harita ekle (add map) seçeneğini seçip yeni bir pano oluşturabilir yada düzenle (edit) seçerek mevcut bir pano üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Sonrasında tüm yeni ve önceki haritalarınızı bir sonraki maceranızı planlamak üzere görüntüleyebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla beraber pano yaratın

Ortaklaşa bir grup panosu kurun ve haftasonu şehirde yapılabilecekler ile ilgili planlar yapın. Sizin daha önce gittiğiniz bir yere giden bir arkadaşınız mı var? Orasıyla ilgili daha önceden oluşturduğunuz ve gidilmesi gerektiğini düşündüğünüz yerleri pinlediğiniz panonuzu ona gönderebilirsiniz.

Gidip görülecek o kadar çok yer var ki

Seyahat alanında ki en uzman kişilerde, onları seyahate en çok teşvik eden panoların isimlerini sorularak hazır panolar oluşturulmuş. Aşağıda ki sonuçlara bakarak kendi panonuzu nasıl hazırlayacağınız konusunda bir fikr sahip olabilirsiniz.

– Travel Channel’ın en iyi doğu sahilleri
– The Quirky Traveller from Zoe Dawes’dan The Quirky Traveller
– Bucket List Happy Hour Spots Around the World, Matt of Land Lopers
– Gary Arndt of Everything-Everywhere‘den Avustralya
– Four Seasons Otel ve Resortların yemek menüleri
– Conde Nast Traveler’ın dünyanın en iyi 100 otelleri
– Fest300’den dünyanın en iyi festivalleri
– VisitBritain’den İngilterede bulunan UNESCO Dünya Mirası alanları
– AFAR’dan en canlı sokak marketleri
– Fodor’dan Amerika’nın en iyi sıcak çikolatası
– Airbnb’den Loved by Parisians ve Loved by Tokyosites
– Ottsworld Travel’dan Sherry ile Dünya’yı yiyip bitirmek
– Karen of Europle a la Carte’dan Avrupa’da ziyaret edilecek en güzel yerler
– EarthXplorer JD Andrews’dan Güzel Dünyamız

Pinteresti-Nasil-Kullaniriz

Yerleri pin’lemek Pinterest’i işe yarar kılabilmek adına yapılacak ilk şey. Hayatın içine daha fazla girebilmek adına Ürün, Makale, Film ve Yemek tarifleri gibi hayatımızda sürekli olan şeyleri Pin’lemek de mümkün. Tüm bu özelliklerin çok işinize yarayacağı kesin.

Sosyal medya aslında birçok anlamda hayatımızı kolaylaştırıyor. Önemli olan nerede nasıl kullanacağımızı bilmek. Deneyimlerin ön plana çıktığı seyahat gibi alanlarda sosyal medya kullanımı artık alışkanlıkları değiştiriyor ve yeni trendler yaratıyor.

Kaynak: GezginTech

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.