En Çok Söylenen 5 Teknolojik Yalan

En Çok Söylenen 5 Teknolojik Yalan başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Teknoloji başımızı dertten kurtaran pek çok avantajı hayatımıza soktu. Ancak teknolojik yalanlarımızla kendimizi sıkıntıya sokmaya devam ediyoruz ki, teknolojinin bunda hiç suçu yok. Hemen her gün teknolojik her hangi bir konuda kafamızdan bir şeyler uyduruyor ve bazen buna biz bile inanıyoruz. Uydurduğumuz teknolojik yalanlar arasından En Çok Söylenen 5 Teknolojik Yalanı seçtik. Bakalım bizimle hem fikir olacak mısınız?

En Çok Söylenen 5 Teknolojik Yalan

1-Durup dururken bozuldu bu

Sağını solunu kurcalarken elimizde kalan her hangi bir cihazı servise götürdüğünüz de ‘sizden habersiz’ bozulmuş olması, belki de servis ücretini vermemek için söylediğimiz yalanlardan biri. Ama aslında suçlluluk duygusundan da arınıyoruz bu şekilde. Servis elemanı ‘bunu tuvalete falan mı düşürdünüz’ dese kesinlikle ‘Benim evimde tuvalet bile yok, bozuldu işte’ diyecek kadar pişkin olabiliyoruz bazen.

2-E-postanız ‘junk’a düşmüş

Genellikle cevap vermeye üşendiğimi epostaların yalanıdır. Zaman içinde olay ciddileşmeye başlayınca cevap bekleyenlerin baskısına karşı başka da bir çözüm yoktur zaten.

3-Dosya silinmiş nasıl oldu bilmiyorum, ben silmedim

‘Kör ölür badem gözlü olur’ atasözünün bir tatbikatı gibidir bu yalan. Masa üzerinde aylarca duran bir klasör yavaş yavaş sizi rahatsız etmeye başlar, eliniz hep ‘delete’ komutunu arar. Dosyayı ortadan kaldırdığınızda duyduğunuz huzur birisinin gelip ‘burada bir klasör vardı nereye gitti’ sorusuna kadar devam eder. Ortak kullanımdaki bilgisayarların yalanıdır.

Herkesin Söylediği Teknolojik Yalanlar: Top 5

4-Valla kullanmayı pek bilmiyorum anne

Kadın sizi 9 ay karnında taşımış, emzirmiş, büyütmüş ve bir gün gelip şu cümleyi kurmuş ‘Canım ya, bana şu iTunes nasıl kullanılıyor göstersene, sen yokken müzik dinleyeyim’.  Sizin için her şeyin bittiği noktadır, kaçıp uzaklaşmış olmak hatta doğmamış olmak istersiniz. ‘Valla anne ben de kullanmıyorum… Dur ben derse geç kaldım’ der ve oradan uzaklaşırsınız.

5-Ben de bir iPad almayı düşünüyorum

Mali durumunuzun son model cihazlar almaya yetmediğini açık etmemek için en çok kullanılan yalanlardandır. Cihazı almayı düşünmek bir yana yanına dahi gidecek cesaretinizin olmadığını ifşa etmek istemezsiniz. Masum bir yalandır ama ne kadar düşünseniz de o iPad’i alamayacağınız ortadadır.

Günlük yaşantınızda yukarıdaki örneklere benzer yalanlara baş vurmak zorunda kalıyorsanız bunları yorumlarınızda bize yazın. Veri tabanımız genişlesin, kim bilir belki de kullarınız?

En Çok Söylenen 5 Teknolojik Yalan başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.