Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram gibi olmasa da, fotoğraf paylaşma odağındaki bir sosyal ağ olan Pinterest, artık bir dönem olduğu kadar popüler değil. Bu nedenle pek çok kullanıcı Pinterest hesabını silmek isteyebiliyor. Peki Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

Pinterest amacı fotoğraf paylaşma olan bir sosyal ağ olarak hayatımıza girmişti. İnstagram kadar popüler olamasa da dünya çapında oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip ancak yine de eskisi kadar aktif olarak kullanmayan kullanıcı sayısı bir hayli fazla gözüküyor.

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

Pinterest hesabını silmek, tahmin ettiğinizden çok daha kolay olabilir. Pinterest hesabını silmek için ilk olarak Pinterest hesabımız ile oturum açıyor ve ana sayfaya geliyoruz.

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir-1

Ana sayfayı açtıktan sonra ekranın sağ üst bölümünde yer alan ismimize tıklıyoruz.  Profil sayfamıza ulaştıktan sonra, paylaştığımız görselde gördüğünüz gibi, önce anahtar simgesine, daha sonra açılan seçeneklerden Hesap Ayarları seçeneği üzerine tıklıyoruz.

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir-2

Hesap Ayarlarına ulaştıktan sonra “Hesabı Devre Dışı Bırak” butonuna tıklayarak hesap silme penceresini açacağız. Daha sonra hesap silme nedenimizi belirleyip, siyah rekte yazılan “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapatın” bağlantısına tıklayacağız.

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir-3

Anlattığımız tüm işlemleri yaptıktan sonra açılacak onay penceresindeki kırmızı renkli “Evet, e-postayı gönderin” butonuna tıklayıp hesabımızı silmiş olacağız. Son olarak e-posta adresinize gelen e-postayı da onaylayarak Pinterest hesabımızı tamamen silme işlemini tamamlayacağız.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Swarm Hesabı Nasıl Silinir?

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir