Apple Watch Akıllı Saat İncelemesi

Apple bu yılın mart ayında Watch Sport’u duyurmuştu. Bu akıllı saat ilk olarak 349 dolar fiyatıyla Avrupa’da satışa çıkmıştı. Fakat bu akıllı saatin ne zaman Türkiye’de satışa çıkacağı merak konusu olmuştu.

Apple yaptığı resmi açıklama ile birlikte 31 Temmuz Cuma günü saat 07:01’de, cihazın Apple Store Türkiye üzerinden satın alınabileceğini açıkladı.

Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition sürümleri olarak toplamda 38 farklı modeliyle satışa çıkması beklenen akıllı saatin fiyatının 1.249 liradan başlaması bekleniyor. Bu fiyat 56 bin lira gibi yüksek rakamlara kadar da çıkabiliyor. En yüksek rakamlı akıllı saatin ise 18 ayar altından bir kasaya sahip olması ve 38mm inceliğinde Apple Watch Edition modeli olması bekleniyor.

Apple Watch bildiğiniz gibi iPhone 5 serisi ve iPhone 6 serisiyle uyumlu. Peki, bu akıllı saat ile cihazımız olmadan neler yapabiliriz hiç düşündünüz mü? Apple Watch akıllı saatleri ile e-postalarımızı okuyabilir, mesaj gönderebilir ve gelen çağrıları yanıtlayarak görüşmeler yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra nabız ölçebilir, spor yaparken yardımcı uygulamaları çalıştırabilir, müzik dinleyebilir ve suya dayanıklılığı sayesinde su altında yüzebilirsiniz.

18 saat pil ömrü bulunan akıllı saatin 72 gram ağırlığında olması ve paslanmaz çelik piminin bulunması bekleniyor.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

7 Yanıt

 1. anar samadov dedi ki:

  bence hiç gerek yok buna 🙂 ipod nano varsa iş tamamdır. aynı şey aslında bana göre.

 2. tv8 dedi ki:

  Teknoloji bu seviyelere geldi mi hocam. İmkan olsa alınabilecek bir saat. Gerçekten çok akıllıca bir girişim olmuş.

 3. pracdrink dedi ki:

  bakalım sipariş verdik elimizde ulaşsın bir akrabamız yurtdışından gelecek diğer markalarında modellerini kullandım fakat bu ayrı bir keyif verir muhtemelen

 4. bu Teknoloji Nereye Gideceğini Şaşırdı Artık

 5. galoşluklar dedi ki:

  Çok güzel bbir inceleme olmuş bunun devamıda gelir sipariş verdim ulaşmasını bekliyorum

 6. Apple bu gidişle vazgeçilmez olucak teşekkürler sağolun.

 7. iğne oyası dedi ki:

  Apple yine çığır açmış samsung galaxy gear akıllı saatleri kime satar bilinmez artık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir