Office 2010 Plus Ürün Etkinleştirme Anahtarı Sorunu

Bilgisayarınıza güzel bir format attıktan sonra, mutlaka yardımcı programlar indirmek isteyebilirsiniz. Önemli yardımcı programlar arasında da Office ürünleri bulunuyor diyebiliriz. Office programlarıyla çizimler yapabilir, yazılar yazabilir ve slaytlar hazırlayabilirsiniz. Özellikle öğrenci veya şirket çalışanı vatandaşlarımız için Office programı ön plana çıkıyor diyebiliriz. Peki ya etkinleştirme problemi ne olacak?

Bilgisayarına format atan her insanımız, Office 2010 Plus sürümünü yüklemek isteseler de, maalesef bazı sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Bunlardan en basiti de etkinleştirme sırasında sisteme girilen anahtarın kabul edilmemesi diyebiliriz. Yükleme esnasında satın aldığınız anahtarı ürün kısmına girdiğinizde kabul etmiyorsa,   basit ama uğraştırıcı bir problemle baş başa kalmışsınız demektir. Peki bunu nasıl çözeceğiz?

Toplu Lisanslama Merkezi

Öncelikle, Toplu Lisanslama Merkezi hesabınıza giriş yapmalısınız. Toplu Lisanslama Merkezi hesabınıza giriş yaptığınız zaman, sistemin içerisinde kendinize uygun dizayn edilmiş program sürümlerini görebileceksiniz. Karşılarında yazan ‘’Karşıdan İndir’’ ibaresi sayesinde kolaylıkla programlarınızı indirecek, kurulumları yapabileceksiniz.

Ürünlerinizi .iso sürümüyle indirerek, setup aşamasına gelebilirsiniz. Setup sırasında kurulumu bilgisayarınız kendisi yapacaktır. Birçok vatandaşımız bu yöntemle, kurulumu yaparak Office programlarını kolay yoldan kullanabiliyorlar. Hatta bazı kullanıcılarımız, ellerinde anahtar kodlar varken bile, kurulumdan sonra anahtar kodlara ihtiyaç duymuyor. Çünkü Toplu Lisanslama Merkezi sağlam bir altyapı olduğu için, bazı kurumlularda key ve anahtar tarzında kodlar istemiyor. Siz de anahtar ve etkinleştirme problemi yaşıyorsanız Toplu Lisanslama Merkezi’ne girerek bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir