Macbook Pro Donma Sorunu ve Çözümü!

Kısa bir süre önce satın aldığım Macbook Pro‘m birkaç gündür kendisini yüreğim ağzımda kullanmama sebep oluyordu. Bazen Safari kullanımı sırasında bazense Adobe Premiere Pro ile kurgu yaparken aniden donup kalan bilgisayarım aklıma “acaba donanımsal bir arıza mı var?” sorusunu getirmişti.

Bugün yapmış olduğum araştırmalar neticesinde sorunun yazılımsal olduğunu ve şuan dünya üzerinde pek çok kullanıcının bu problemden ötürü dertli olduğunu öğrendim. Haliyle de epey rahatladım! Güncellemelerin ardından boy gösteren bu problem; özellikle 13 inçlik cihazlarda görülmekte. Lakin raporlamalara göre nadiren 15 inçlik cihazlarda da görüldüğü belirtilmekte.

Apple bu probleme ne zaman bir çözüm yolu sunacak bilinmez lakin problemi kendi başınıza halletmek istiyorsanız; ya üst sürüme (beta) geçiş yapacak yada bir önceki sürüme geri döneceksiniz. Şuan için bu iki yöntem dışında bir çözüm ne yazık ki mevcut değil.

Ayrıca kullanıcıların bazıları beta sürümüne güncellemiş olmalarına rağmen problemle karşılaştıklarını da belirtmişler. Yani yükseltmek dahi tam olarak çözüm sağlamayabilir, heyecan yapmayın!

Konuyla alakalı olarak araştırmalarım devam etmekte olup, yeni bir şey öğrendiğim gibi yazıyı güncelleyeceğim. Öte yandan durumu Zorlu Apple Store’dan bir arkadaşıma da aktardım, onun dönüşlerini de aynen ekleyeceğim.

Ne diyelim? Alacağın olsun Apple…

Macbook Pro Donma Sorunu ve Macbook Donma Sorunu Nasıl Çözülür?  gibi konularda insanlarımız çok sık sorun yaşıyorlar. Bu konu hakkında yazdığım yazımı umarım beğenmişsinizdir.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir