iPhone’unuzun Kilidini Açmadan Oynayabileceğiniz Oyunlar

iPhone'unuzun Kilidini Açmadan Oynayabileceğiniz Oyunlar

IOS 8 ile birlikte gelen widget desteği sayesinde Apple’ın stock uygulamaları haricinde cihazımızda yüklü çeşitli uygulamaların hızlı işlemler menüsüne ulaşabiliyoruz ki bunu zaten biliyorsunuzdur. Peki Bildirim Merkezi ekranında oyun oynayabileceğinizi de biliyor musunuz? Yeni bir iPhone kullanıcısı olarak yanıtınız hayır ise sizin için seçtiğimiz birbirinden eğlenceli oyunlara kesinlikle göz atmalısınız.

iOS 8 ile tanıştığımız widget’ların uygulama tarafında yararı tartışılamaz. Uygulamaların can alıcı özelliklerini uygulamayı açmadan kullanabiliyor olmamız güzel. Widget’lar sadece uygulama tarafında değil oyun tarafında da karşımıza çıkıyor. Hatta sadece Bildirim Merkezi’nden oynanmak üzere geliştirilmiş oyunlar mevcut.

Bu yazımızda iOS cihazınızın kilidini açmadan doğrudan Bildirim Merkezi – Bugün sekmesi altından oynayabileceğiniz oyunları listeleyeceğiz:

Steve – The Jumping Dinosaur

Steve – The Jumping Dinosaursteve-dinozor-2

Google Chrome’da internete bağlı olmadığımız vakit sayfa açtığımızda karşımıza çıkan dinozor oyunun iOS sürümü bu isimle karşımıza çıkıyor. Hem telefon hem de tabletimizde ücretsiz oynayabildiğimiz oyunda dinozoru dikenli çöl kaktüsleri üzerinden zıplatarak ilerliyoruz. Oyunun ilerleyen safhalarında kaktüslerin artmasıyla dinozorumuzun bu hareketi yapması zorlaşıyor.

Overglide

overglide-1 overglide-2

Şimdiki neslin bilmediği, çocukluğumuzda keyif aldığımız oyunlardan kağıt uçurmayı iOS cihazlarımıza taşıyan yapım hem iPhone hem de iPad ile uyulu. Dokunuşumuza göre yükselip alçalan kağıdı engellere değdirmeden uçurmak bir hayli zor. Tabii ki Flappy Bird tarzı oyunlarda usta iseniz ayrı…

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.