Windows’un Dahili Araçlarıyla Yapabileceğiniz 12 Özellik

Windows’un Dahili Araçlarıyla Yapabileceğiniz 12 Özellik

Windows’un Bunları Yapabildiğini Biliyor muydunuz?

Windows işletim sistemli bilgisayarınızda oyun oynama, müzik dinleme, film izleme, çalışma dışında “yeni sürümde yeni bir şeyler var mı?” sorusunu sorarak sistemin derinliklerine inmeyi seven meraklı, deneyimli bir kullanıcı olun olmayın arka planda bırakılmış bu özelliklere kesinlikle göz atmalısınız.

İşte kimi kullanıcılar için Windows bunu da mı yapıyor? dedirten özellikler.

Windows 7, 8.1 veya 10 kullanıcısı olarak yeni bir güncelleme sunulmasa da sistemi kurduğunuz an genel göz atmanın yan sıra derinlemesine kurcalamasını seven biriyseniz aşağıda sıraladığımız özellikleri muhtemelen biliyorsunuzdur ancak yeni – kendinizi geliştirme aşamasında olan bir kullanıcısı iseniz Windows’un dahili araçlarıyla neler yapılabildiğine şaşıracaksınız. Öne çıkarılmayan ilgi çekici özelliklere lafı daha fazla uzatmadan geçiyorum:

Sorunu çözemiyorsanız uzaktan yardım isteyin:

uzak-yardim-1uzak-yardim-2

Bilgisayarınızda yaşadığınız bir problemi internette araştırıp çözme yoluna gidemeyen biriyseniz sizden daha deneyimli bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Uzaktan Yardım özelliğini kullanarak yardım elini uzatmasını istediğiniz arkadaşınıza, yakınınıza davetiye gönderebilir ve uzaktan bilgisayarınıza erişip sorunu çözmesini sağlayabilirsiniz. Bu noktada güvenliği düşünebilirsiniz. Karşı kişinin bilgisayarınıza erişimi geçici oluyor ve isteğinize göre sadece masaüstünüzü görebliyor veya işlem yapabiliyor.

(Windows Özellikleri Nelerdir, Nasıl Açılıp Kapatılır?)

Hesap makinesini birim dönüştürücü olarak kullanın:

Hesap makinesini birim dönüştürücü olarak kullanın

Windows’un dahili hesap makinesi uygulamasını genellikle basit matematiksel işlemleri yapmak için kullanırız. Aslında karşımızda çok daha gelişmiş, ücretli alternatiflerini aratmayan bir hesap makinesi var. Standart, bilimsel, programlayıcılara özel arayüz sunan hesap makinesi aynı zaman birim dönüştürücü yeteneğine sahip. Hacim, uzunluk, alan, hız, sıcaklık, ağırlık, açı ve daha pek çok birimi hızlıca dönüştürmek için ne ek bir programa ihtiyacınız var, ne de internete bağlanmanız gerekmiyor.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.