iPhone’umu Kaybettim Ne Yapacağım?

Pek çoğumuzun başına gelebilecek bir şey olan iPhone’u kaybetmek veya bir yerde iPhone’u unutmakta durumunda neler yapabileceğinizi bugün sizlerle paylaşacağız. Cihazınızın çalındığını düşünüyorsanız polise başvurmak bir çözümdür ama genelde bu ülkemizde sonuçsuz kalır. Ancak Apple’ın bu tip durumlar için sunduğu eşsiz bir hizmeti mevcut: iPhone’umu Bul.

Evet şimdi iPhone’unuzu kaybettiğinizi varsayarak adım adım izleyeceğiniz yolları sizlerle paylaşalım.

iPhone’umu Kaybettim, iPhone’umu Nasıl Bulacağım?

Birinci Yöntem

Adım 1: Öncelikle Apple ID’nizi kullanarak iCloud.com‘a giriş yapın.

Ekran Resmi 2016-08-19 17.41.25

Çift aşamalı güvenlik doğrulaması açıksa Apple size bir güvenlik kodu göndermek isteyecektir.

Ekran Resmi 2016-08-19 17.42.38

Bunu ya cep telefonunuza ya da doğrudan Apple ID’nizin tanımlı olduğu iOS cihaza göndereceğinden ve sizin cihazınıza erişiminiz olmadığından bu adımda alt kısımda yer alan doğrudan iPhone’umu Bul seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer iki aşamalı doğrulama aktif değilse aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. iPhone Bul seçeneğine tıklayarak devam edin.

Ekran Resmi 2016-08-19 17.44.05

Adım 2: Bu adımda Apple, konum servislerini kullanarak, cihazınızın bağlantı durumuna göre veya aktif bir bağlantısı yoksa son görüldüğü yere göre cihaz konumunuzu size gösterecektir. Üstelik konum olarak oldukça hassas bir şekilde sunum yapılacaktır.

Ekran Resmi 2016-08-19 17.45.30

Adım 3: Cihazınıza erişim sağlayamayacağınızı düşünüyorsanız veya siz cihazınızı almak için giderken bulabilecek herhangi birisini uyarmak için haritanın sağ üst köşesinde yer alan seçenekleri kullanabilirsiniz. Buradaki Kayıp Modu, bulan kişi veya kişilerin size ulaşabileceği telefon numaranızı ve mesajınızı eklemenize yardımcı olacaktır.

Ekran Resmi 2016-08-19 17.47.15

Ekran Resmi 2016-08-19 17.47.23

iPhone’a gelen ekran uyarısı aşağıdaki gibi olacaktır.

14060252_10208661308543760_20381537_o

Adım 4: Bir diğer seçenek ise Ses Çal’dır. Eğer ki evinizde, ofisinizde iPhone’unuzu kaybettiyseniz “Ses Çal” modunu kullanarak iPhone’unuz sessizde dahi olsa yüksek tonda bir uyarı sesi çaldırabilir ve yerini böylece kolayca tespit edebilirsiniz.

Ekran Resmi 2016-08-19 17.48.54

Adım 5: Son seçenek belki de budur… Net bir konum tespiti yapılamadığı için cihazınıza erişim sağlayamadıysanız ve cihazınızın içindeki veriler önem/gizlilik arz ediyorsa iPhone’u Sil diyerek verilerinizi güvenceye alabilirsiniz.

Ekran Resmi 2016-08-19 17.50.25

İkinci Yöntem

Cihazınızda kurulu ve aktif Arkadaş Bul uygulaması mevcutsa bu da bir çıkış yoludur. Eğer herhangi bir arkadaşınızla karşılıklı olarak Arkadaş Bul’a eklediyseniz kolay şekilde arkadaşınızın iPhone veya iPad’i ile iPhone’unuzun konumunu tespit edebilirsiniz.

Önem amaçlı uygulamayı şimdiden indirmek isteyenler aşağıdaki bağlantıdan uygulamaya erişebilirler.

Find My Friends
Developer: Apple
Price: Free

 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot
 • Find My Friends Screenshot

Hepsinden öte tüm bunları kullanabilmek için iPhone’unuzun konum servislerinin aktif olduğundan, etkin bir internet bağlantısı olduğundan emin olmak gerekiyor. Bunlarda yoksa ne yazık ki cihazınızı bu şekilde bulmak biraz güç, imkansız olabiliyor. Bu durumlarda güvenlik güçlerimizden destek almaktan başka bir şansınız yok.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir