Google Duo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google’ın geliştirdiği görüntülü görüşme uygulaması Google Duo Google Play ve iTunes’de kullanıma açıldı. 15 Ağustos’da marketteki yerini alan Google Duo, Amerika’daki Google Play’de ücretsiz en iyi uygulamalar listesinde birinciliğe oturdu. Peki google duo nedir ve nasıl kullanılır ? Tüm ayrıntıları ile yazımızda.

Google Duo Nedir ?

Google Duo sadece görüntülü arama için geliştirilen ve oldukça stabil çalışan sade bir uygulama. Basit arayüzü ve bir tek görüntülü arama için geliştirilen Google Duo bu alanda lider olacak gibi gözüküyor. Whatsapp‘ın görüntülü arama eksiğini dolduracak olan Google Duo belki de Whatsapp’ın da bu yönde adım atmasına neden olabilir.

Google Duo Nasıl Kullanılır ?

Google Duo’yu yazımızın sonunda bulunan linklerden android ve ios cihazınıza indirin. Kullanım koşullarını ve izinleri kabul ettikten sonra telefon numarası üzerinden sms ile doğrulama yapılıyor. Sms doğrulamasını yaptıktan sonra uygulama telefon rehberinize erişiyor ve rehberinizdeki kişiyi seçip direk olarak arayabiliyorsunuz.

Uygulama ana ekranındaki “Video görüşmesi” simgesine dokunduğunuz zaman rehberinizdeki kişiler listeleniyor. Listeden aramak istediğiniz kişiyi seçmeniz yeterli.Tabi arayacağınız kişininde Google Duo’yu telefonuna yüklemiş olması gerekmektedir. Platform fark etmeden yani android ve ios kullanan birini ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

google-duo-video-gorusmesi

Aramalarınızı wifi bağlantısı veya mobil veri (operatör interneti) üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Google Duo’nun en dikkat çeken özelliklerinden biri Tık Tık. Bu özellik karşı tarafı aradığınız zaman karşı taraf henüz aramaya yanıt vermeden sizi ekranda görebiliyor. İsterseniz Ayarlar bölümünden Tık Tık özelliğini kapatabilirsiniz.

Google Duo’dan telefon numaranızı yani hesabı silmek için yine uygulama ana ekranındaki üç noktaya dokunup açılan ayarlar menüsünde “Telefon numarasının kaydını iptal et” seçeneğini seçebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınız zaman Duo’da arama yapamayacak ve arama alamayacaksınız.

Android için Google Duo indir

iOS için Google Duo indir

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir