iPhone ve Android’de Web Siteleri PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

iPhone ve Android’de web siteleri PDF olarak nasıl kaydedilir

Eğer daha sonra okumak istediğiniz ya da içeriğini başkasına göndermek istediğiniz bir makaleye denk geldiyseniz web sitesini işaretlemek her zaman yeterli olmayabilir; çünkü makaleye ihtiyaç duyduğunuz anda internet bağlantınıza erişemeyebilirsiniz.

Düşünün ki yurtdışındasınız ve internette dolaşırken ilginç bir yazıya denk geldiniz. Neler yapabileceğiniz ve neler yiyebileceğinizle alakalı bir yazı. Bu içeriği anında kaydedebilseniz harika olmaz mıydı?

İçeriklere offline olarak da ulaşmanızı sağlayan içerik kaydedici birçok üçüncü parti uygulama var; ancak sizin de bildiğiniz gibi hiçbiri PDF’in yerini tutmaz. Hem de bu web sitesinden PDF’e dönüştürme özelliği telefonunuzda mevcut. Aşağıdaki adımları takip ederek daha sonra bir göz atmak ya da iOS veya Android cihazınızdan paylaşmak için bir web sitesini PDF olarak kaydedebilirsiniz.

1.Android için

Web sitesini, Chrome’dan açın. Paylaş menüsündeki PDF’e dönüştür seçeneğine tıklayabilir ya da ana menüden yazdır seçeneğine basıp PDF olarak kaydet diyebilirsiniz.

android-pdf-kaydetme

2. İOS için

Offline olduğunuzda bir web sitesinin içeriğine ulaşmanın en kolay yolu Safari tarayıcıdaki Apple’ın Okuma Listesidir. Paylaş menüsündeki okuma gözlüklerinin üzerine tıklayın. Böylece makale okuma koleksiyonunuza kaydolacak ve offline olarak görüntülenebilecek.

iOS-pdf

3. İOS 9 ve üstü için

Safari’deki paylaş tuşuna basın ve iBooks’a PDF olarak kaydet seçeneğine gidin. Bu sayede kaydetmek istediğiniz içerik iBooks’ta PDF kategorisinin altında kaydolacak.

İşte bu kadar basit. Daha önce içerik kaydetmek için kullandığınız tekniklerin yanında bu özellik size çok zaman kazandıracak.

Kaynak: Akıllı Gündem

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir