iPhone’a Jailbreaksiz Tema Nasıl Yüklenir?

iPhone kullancılarının çoğunun cihazlarını Jailbreak yaptıklarında ilk yaptıkları iş tema yüklemektir. iOS’un kısıtlamalarından dolayı yeterince özelleştirme imkanı olmadığından kullanıcılar kendilerini tamamen özgür hissedip kullandıları cihazları özelleştirmeler yapabilmek için Jailbreake yönelirler.

Peki Jailbreak olmadan tema yüklenebilir mi ?

Jailbreakli cihazlar kadar yelpaze geniş olmasa da, onlar kadar özelleştirme yapılamasa da jailbreaksiz iphone tema yükleme mümkün. Daha önceki hilelerde olduğu gibi Safari’den bir siteye girerek tema yükleme işlemlerini gerçekleştiriyoruz. İşleme başlamadan önce normal iOS uygulama ikonlarının yanına aynı uygulamalara ait farklı ikonların geleceğini ve bunların uygulamalar için birer kısayol olacağını belirtelim. Ayrıca Jailbreak yaparak tema yükleyenlerin ihtiyacını tam olarak karşılamayacağını da söyleyelim.Tema yüklemek için aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir?

1-) iPhone’da Safari’yi açarak http://iskin.tooliphone.net. sitesine giriyoruz.

Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir1

2-) İstediğimiz temayı bulana kadar temalar arasında ilerliyoruz. (Her tema her iPhone’a uygun değil.)

Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir2

3-) Tema seçimi yapıp tema sayfasına girdikten sonra karşımıza 3 seçenek çıkıyor.
-Lock Screens (kilit ekranında kullanılacak duvar kağıdı)
-Home Screens ( ana ekranda kullanılacak duvar kağıdı)
-Application Icons ( uygulamaların ikonlarını değiştirmek için bu bölümden tek tek ikonları kurmak gerekiyor)

Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir3

4-) Kilit ekranı ve Ana ekran duvar kağıtlarını yüklemek için Lock Screens ve Home Screens bölümlerine giriyoruz. Karşımıza çıkan duvar kağıtlarından istediğimiz birisinin üzerine basılı tutup görüntüyü kaydet diyoruz.

Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir4 Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir5 Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir6 Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir7 Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir8

5-) Bu işlem bittikten sonra geri gelip Application Icons bölümüne giriyoruz. Burada istediğimiz uygulama iconlarını seçip en alta inerek install icons diyoruz.

Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir81 Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir82 Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir83

6-) Biraz bekledikten sonra bizi ayarlar menüsüne yönlendirecek ve yeni profil yüklemek için bizden izin isteyecek.Yükle diyoruz.

Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir9 Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir10 Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir11

 

İşlem bittikten sonra istediğimiz iconlar cihazımıza yüklenmiş olacak.

 

Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir12

7-) Kaydettiğim duvar kağıtlarını Ayarlar/duvar kağıdı bölümüne girerek duvar kağıdı olarak seçiyoruz. Orjinal uygulama ikonlarını herhangi bir klasöre toplayarak istediğimiz sayfaya yeni ikonları taşıyoruz.

Temamız hazır.

 

Jailbreak’siz iPhone’a Tema Nasıl Yüklenir13

Temayı silmek istersek Ayarlar/Genel/Profiller den yüklü olan profilleri silmemiz ve duvar kağıdını değiştirmemiz yeterli.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir