iPhone veya iPad‘iniz için SIM PIN kullanma

iPhone-Ses-Sorunu-(www.Tamam.org)

Bir SIM PIN kullanarak başkalarının SIM kartınızı telefon görüşmeleri veya hücresel veri için kullanmasını önleyebilirsiniz. Ardından aygıtınızı her yeniden başlattığınızda veya SIM kartı çıkardığınızda, SIM kartınız otomatik olarak kilitlenir ve durum çubuğunda “Kilitli SIM” ifadesini görürsünüz.

SIM PIN’inizi tahmin etmeye çalışmayın. Yanlış tahmin ettiğinizde SIM kartınız kalıcı olarak kilitlenebilir ve yeni bir SIM karta ihtiyacınız olabilir.

SIM PIN’inizi açma veya kapatma

  1. iPhone’unuz varsa Ayarlar > Telefon > SIM PIN seçeneğine gidin. iPad’iniz varsa Ayarlar > Hücresel Veri > SIM PIN seçeneğine gidin.
  2. Ayarlar   Telefon   SIM PIN
  3. SIM PIN‘inizi açın veya kapatın.
  4. İstenirse, SIM PIN’inizi girin. Daha önce hiç kullanmadıysanız, operatörünüzün verdiği saptanmış SIM PIN’i girin. Saptanmış SIM PIN’i bilmiyorsanız tahmin etmeye çalışmayın. Operatörünüzün müşteri hizmetleri sayfasını veya kablosuz planınızla birlikte gelen belgeleri kontrol edin. Doğrudan operatörünüze de başvurabilirsiniz.
  5. Bitti’ye dokunun.

SIM PIN’inizi unuttuysanız veya bilmiyorsanız

Hiçbir zaman SIM PIN veya PUK kodunu tahmin etmeye çalışmayın.* Yanlış tahmin ettiğinizde SIM kartınız kalıcı olarak kilitlenebilir ve yeni bir SIM karta ihtiyacınız olabilir. Aygıtınız bilmediğiniz bir PIN veya kod sorarsa şunları yapmanız gerekir:

  1. Size SIM kartı veren operatörle iletişime geçin. Hangi operatörü arayacağınızı bilmiyorsanız SIM kartı çıkarın ve kartta operatörün adı veya logosu olup olmadığını kontrol edin.

generic-nano-sim-card

  1. Operatörünüzden saptanmış SIM PIN veya PUK kodunu kullanarak SIM kartınızın kilidini açmanıza yardım etmesini isteyin. 
  2. SIM kartınızın kilidini SIM PIN veya PUK kodunu kullanarak açamıyorsanız veya “PUK hakkı kalmadı” uyarısı alıyorsanız yeni bir SIM kart isteyin.

*SIM PIN’i birçok kez yanlış girerseniz kablosuz iletişim operatörünüz size bir Kişisel Kilit Açma Kodu (PUK) verebilir.

Kaynak: Apple

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir