iPhone 7 Yerine iPhone 7 Plus Tercih Etmeniz için 7 Neden

Bu yazımızla iPhone 7 Yerine iPhone 7 Plus Tercih Etmeniz için 7 Neden ‘i bir araya getirdik. Özellikle her iki model arasında kaldıysanız ve karar veremediyseniz bu yazımız sizin için ilaç gibi olacaktır.

Apple, iPhone 6 ile 4.7 inç ve 5.5 inç olarak iki boyutlu iPhone’ları hayatımıza kattığından beridir tartışılan konudur “hangisini almalıyım” sorusunun cevabı. Doğal olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için de benzer durum söz konusu. Kimisi 4.7 inç iPhone 7’nin tek elle kolayca kullanılabileceğinden övürün kimisi 5.5 inç iPhone 7 Plus’ın kamerası ile ama muhakkak ki birisinin ötekisine göre daha fazla artısı vardır.

iPhone 7 Yerine iPhone 7 Plus Tercih Etmeniz için 7 Neden

Neden 1: Ekran Kullanılabilirliği ve Ekran Çözünürlüğü

iPhone 7 4.4 inç 750p ekranı ile iPhone 7 Plus’ın 5.5 inç 1080p ekranına karşı. Aslında fazla söyleyecek bir şey yok. Her zaman için heleki günümüzde daha büyük ekran ve ekran çözünürlüğü daha caziptir ve bu yönden iPhone 7 Plus’ın daha etkileyici olduğu açık.

Neden 2: RAM Miktarı

Daha hızlı bir iPhone kullanmak istiyorsanız kesinlikle 2 GB RAM’li iPhone 7 fazlasıyla sizi memnun edecektir. Peki ya 3 GB RAM’e sahip iPhone 7 Plus? Daha fazlasını arayanlardansanız iPhone 7 Plus’ın RAM yönünden de daha fazlasını sunduğunu belirtelim.

Neden 3: Yatay Modda Kullanma

4.7 inç ekranda alıştığınız bir web sayfasına bakarken ekranı çevirme olayını iPhone’unuzun hemen hemen her yerinde kullandığınızı tahmin edin. Bir Ayarlar uygulamasında veya yine bir web sayfasında. Daha büyük ekranı ile hemen hemen her yerde yatay modu kullanılabilmenizi sağlayan 5.5 inç iPhone 7 Plus’ı şüphesiz bir adım öne çıkaran nedenlerden birisi de bu.

Neden 4: Daha Fazla Yakınlaştırma Daha Samimi Fotoğraflar

Konu kamera olduğunda iPhone 7 Plus’ın kamerasının zaten iPhone 7’ye göre daha iyi olduğunu sanıyorum ki bilmeyen yoktur. Özellikle 2 kat optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma yapabilen iPhone 7 Plus kamerası ile iPhone 7’nin kamerasına göre daha samimi fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Neden 5: Daha Uzun Pil Ömrü

iPhone 7’nin pil kapasitesi 1.960 mAh ve buna karşın iPhone 7 Plus’ın pil kapasitesi ise 2.910 mAh. Yani neredeyse 1.5-2 kat fark söz konusu. Hal böyle olunca iPhone 7 Plus’ın pil ömrünün daha uzun olduğunu belirtelim. Böylece iPhone 7 Plus’ı gün boyunca şarja gerek duymadan daha uzun süreli kullanabilirsiniz.

Neden 6: Günümüze Daha Uyumlu

Eskiden ne kadar küçük ne kadar kibar telefon var hepsi en popüler modundaydılar ama bu günümüzde değişmiş durumda. Artık insanlar daha büyük ekranlı doğal olarak daha büyük akıllı telefonlarla ilgileniyorlar. Bunun en büyük sebebi ise daha büyük ekranda daha fazla şeyin yapılabiliyor olması ve bunun yanısıra video ve oyun deneyimlerinin daha güzel olduğu gerçeği. Hal böyle olunca 5.5 inç ekranlı iPhone 7 Plus’ın daha cazip olduğunu söyleyebiliriz.

Neden 7: Yeni Hoparlörler için Daha İyi Stereo Deneyimi

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la daha iyi ses deneyimi sunan, stereo hoparlöre geçiş yaptı ama iPhone 7 Plus’ta bunun daha iyi olduğunu belirtelim. Daha büyük iPhone’da daha büyük stereo hoparlörün yer alıyor olduğu gerçeğini de böylece hatırlatmış olalım.

Nedensiz Nedenler

Tabiki boyut ve ağırlık gerekçesiyle iPhone 7 Plus’ı almak istemiyor olabilirsiniz. Ki 158 x 78 x 7 mm boyutlarında ve 188 gram ağırlığında bir cihazdan söz ediyoruz. Doğal olarak 138 x 67 x 7 mm boyutlarında ve 138 gram ağırlığında bir 4.7 inç iPhone 7 daha cazip gibi duruyor olabilir. Ama yukarıdaki nedenleri bir araya getirdiğinizde buradaki boyut veya ağırlık farkının geçerli nedenler olmadığını görebilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir