iPhone 7 Plus Pil Ömrü Ne Kadar?

iPhone 7 Plus Apple’a göre iPhone tarihinin en uzun ömürlü, en iyi bataryasına sahip. Peki iPhone 7 Plus Pil Ömrü Ne Kadar?

Apple’ın son 3 yıldır piyasaya sürdüğü 5.5 inçlik Plus modelleri kullanıcıları pil ömrü konusunda oldukça memnun ediyor. Bir günü çok rahat çıkaran bu modellerde acaba pil konusunda ne kadar gelişme yaşandı. TechRadar sitesi iPhone 7 Plus, iPhone 6s Plus ve iPhone 6 Plus’ı pil testine tabi tutmuş.

iPhone 7 Plus İnceleme

iPhone 7 Plus Pil Ömrü Ne Kadar?

Gerçek kullanım deneyimini yansıtan testte üç cihazın da ekran parlaklığı en yüksek ayarda, Bluetooth açık ve üçü de aynı WiFi ağına bağlılar. Testte şarj bitene kadar 2 saat web gezintisi yapılıyor. Geriye kalan 1-1.5 saatte ise Real Racing 3 oynanıyor.

1 saatlik web gezintisinin ardından iPhone 7 Plus’ta %75, iPhone 6s Plus’ta %72, iPhone 6 Plus’ta ise %66 batarya kalıyor. 2 saatin sonunda ise iPhone 7 Plus’ta %52, iPhone 6s Plus’ta %47 ve iPhone 6 Plus’ta %37 batarya kalıyor.

Geriye kalan batarya miktarları ile Real Racing 3 oynanıyor. iPhone 6 3 saat 34 dakika, iPhone 6s Plus 3 saat 54 dakika, iPhone 7 Plus
ise 4 saat 15 dakika sonunda kapanıyor.

Yani yoğun kullanım ile iPhone 7 Plus 4 saat 15 dakika pil ömrü sunuyor. Tabii ki bu rakam normal kullanım şartları altındaki telefonun gerçek pil ömrünü yansıtmıyor. Normal kullanıcı için 4 saat 15 dakikadan çok daha fazla pil ömrü sunacaktır. Test videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.