iPhone 7 Siyah ve Simsiyah Arasında ne Fark Var?

Uzun süredir beklediğimiz siyah renk seçeneği sonunda iPhone 7 ile geri geldi. Peki iPhone 7 Siyah ve Simsiyah Arasında ne Fark Var?

Yenilenmiş ve birçok ekstra özellikleri ile genel kanı olarak beğeni toplayan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta en çok beklediğimiz yeniliklerden biri de siyah renk seçeneği oldu. Hatta bu siyah renk seçeneğini iki adet olarak sunan firma, küresel olarak Black ve Jet Black, Türkçe olarak ise Siyah ve Simsiyah şeklinde sunuyor.

iPhone 7 Siyah ve Simsiyah Arasında ne Fark Var?

Siyah rengi mat yapısı ve uzay grisinin koyu hali şeklinde gibi görünürken, simsiyah renk ise adına yaraşır bir şekilde gerçekten simsiyah olarak geliyor. Ancak bu iki siyah renk arasında belli başlı farklılıklar var, tercih ederken dikkat edilmesi gereken bu detaylara gelin beraber bakalım;

iPhone 7 Siyah ve Simsiyah Arasında ne Fark Var?

1- Simsiyah, Siyah’a göre daha rahat çizilebilir.

Simsiyah renk, Apple’ın reklam yüzü olabilecek bir şekilde hazırlanmış. Aynı zamanda özel çalışmalar ile bu renk hazırlandığı için kılcal çizikler de dahil olmak üzere diğer tüm modellere nazaran çok daha rahat çizilebilir. Hatta simsiyah olması sebebiyle bu çizikleri çok daha çabuk bir şekilde gösterecek.

iPhone 7 Siyah ve Simsiyah Arasında ne Fark Var?

2- Siyah mı? Koyu gri olmasın?

Siyah ve simsiyah arasında en ciddi farklardan biri tonlama. Simsiyah renk harbiden simsiyah iken, siyah olarak lanse edilen renk seçeneceği aslında koyu gri gibi. Yani Space Grey ya da Uzay Grisi rengin daha koyu hali sadece.

iPhone 7 Siyah ve Simsiyah Arasında ne Fark Var?

3- Parmak izinden tiksinenler Simsiyah’tan uzak durun

Simsiyah renk harbiden siyah ve parlatılmış olması sebebiyle cayır cayır parmak izi göstereceği açık. Hatta yemek yerken ya da yaparken oluşabilecek elinizin yağlanması, ya da direkt yağlı bir tene sahip olmanız jet black versiyonunda durmadan görünür ve rahatsız edici seviyede olacaktır.

iPhone 7 Siyah ve Simsiyah Arasında ne Fark Var?

4- Simsiyah daha pahalı

Apple nedendir bilinmez simsiyah renk seçeneğinde 32GB depolama sunmuyor. Yani eğer simsiyah bir renk istiyorsanız en az 128GB ya da 256GB depolama seçeneği olan iPhonelardan almanız gerekecek. Bu nedenle görünüşe göre siyah renk isteyen birçok kullanıcı bu sebeple 32GB Siyah’ı tercih edecek. Özellikle bu konu iPhone 7 Plus’ta çok daha maliyetli bir hale gelecek.

↓Bu Karşılaştırmalarada bakabilirsiniz:

↔iPhone 7 – iPhone 7 Plus Karşılaştırması

↔iPhone 7 – Galaxy S7 Karşılaştırması

↔iPhone 7 – iPhone 6s Karşılaştırması

iPhone 7 Plus – Galaxy Note 7 Karşılaştırması

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.