iPhone İçin En İyi Sanal Gerçeklik Uygulamaları

iPhone sahibi iseniz ve zaman zaman canınız çok sıkılıyor, yapacak bir şey bulamıyorsanız zaman geçirmeniz ile birbirinden güzel sanal gerçeklik uygulamaları sizi beklemekte.İşte iPhone İçin En İyi Sanal Gerçeklik Uygulamaları !

Android’ide nazaran iOS, Apple’dan kaynaklı olarak sanal gerçeklik ile çok içli dışlı değil diyebiliriz. Apple’ın henüz sanal gerçeklik sektörüne yönelik ciddi bir adım atmamış oluşu, iPhone kullanıcılarını da bu konuda hayal kırıklığına uğratabilir. Neyse ki piyasada iPhone’lara da uygun sanal gerçeklik gözlükleri fazlasıyla bulunmakta.

Sanal gerçeklik ile ilgili bilgiler bulunan bu yazımızı okumanızda fayda var :Sanal Gerçeklik Nedir? Nereler de Kullanılır?

Ancak bir sanal gerçeklik gözlüğü almakla iş bitmiyor. Bu gözlük sayesinde deneyimleyeceğiniz iyi uygulamalar da bilmeniz gerekiyor. İşte o uygulamalardan 7 tanesini sizler için sıraladık:

iPhone İçin En İyi Sanal Gerçeklik Uygulamaları

Google Street View

iphone-icin-en-iyi-sanal-gerceklik-uygulamalari1

Eyfel Kulesi’nden Stonehenge’e, Şikago sokaklarından İstanbul boğazına. Google Street View, oturduğunuz yerden dünyayı gezmenizde size en başarılı şekilde yardımcı olan bir VR uygulaması.

Jaunt VR

Müzik, spor, yolculuk ve film. Jaunt VR, pek çok farklı kategoride 360-derece videolar sunarak zaman öldürmeniz için son derece başarılı bir uygulama olarak karşımıza çıkmakta.

NYT VR

New York Times’a ait olan NYT VR, çeşitli hikaye türleri ile sizi birbirinden eşsiz yerlere götürmekte.

Orbulus Special Edition

Orbulus size dünyanın çeşitli yerlerinden birbirinden farklı 360 derece görselleri sunan bir uygulama. Seçtiğiniz görsele göre eşsiz manzaraları bir pladan kalabalık bir şehir merkezine kadar gidebilmektesiniz. Uygulamayı farklı kılan en önemli şeylerden biri de oldukça hoş olan arayüzü.

Vrse

Kısa filmler, müzik videoları, belgeseller ve komedi programları gibi çeşitli video kategorilerine sahip olan Vrse, en iyi cinematik sanal gerçeklik uygulaması diyebiliriz. New York Times, Vice, Saturday Night Live, U2 vb pek çok ortağı bulunan uygulama, bu sayede de rakiplerinden ayrılarak orjinal işlere ev sahipliği yapmakta. Muhtemelen listemizdeki en başarılı VR uygulaması Vrse.

Virtual Reality Moon

Gerçekten Ay’a gidebilmek belki bizler için imkansız olabilir. Ancak bu tarz uygulamalar sayesinde sanal ortamda bir ay gezisi yapmamız mümkün. Virtual Reality Moon ile hem Dünya’yı, hem de Uluslararası Uzay İstasyonu’nu görebilmekte, aynı zamanda Ay yüzeyinde yürüyüş de yapabilmekteyiz.

YouTube

YouTube’u bu listeye katmazsak olmazdı zira YouTube, 360-derece, VR destekli videolarını her geçen gün ciddi şekilde arttırmakta. Bu durum da VR kullanıcısı için YouTube’u eşsiz bir kaynak yapıyor.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.