iPhone 7 DFU Modu Nasıl Açılır?

iPhone 7 ile beraber değişen home tuşu ile birlikte DFU moduna geçiş yöntemi de değişti. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde iPhone 7 DFU Modu Nasıl Açılır yazımızda anlatıyoruz.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri, Taptic Engine kullanan yepyeni bir home tuşu ile geliyor. İlk iPhone’dan beri kullanılan mekanik tuş yerine, Apple artık taptik titreşim motoruyla size tuşa basıyormuş hissi veren fakat aslında dokunmatik bir dijital tuş kullanıyor. MacBook modellerinde yer alan trackpad’den esinlenilerek geliştirilen bu yeni home tuşuyla beraber cihazın DFU moda geçiş yöntemi de değişti.

DFU modu nedir?

Açılımı “Device Firmware Upgrade” olan DFU, cihazı güç tuşu ve ana ekran tuşu ile yazılım güncellemesi moduna sokan bir komuttur. Eski iPhone’lardaki ana ekran tuşu mekanik olduğu için cihazımız kilitlendiğinde veya yazılımsal bir sorun olduğunda cihazı ana ekran ve güç tuşu ile bu moda sokup, iTunes üzerinden sistem geri yükleme yaparak cihazımızın yazılımsal sorunlarını düzeltebiliyorduk.

iPhone 7 DFU Modu Nasıl Açılır

Fakat ana ekran tuşu artık mekanik olmadığı için Apple bu komutu ses kısma tuşuna kaydırmış. Yani artık DFU modu için güç tuşunu ve ses kısma tuşunu kullanmaya alışsak iyi olacak. Zirâ Apple yakında bu tuşu 2017’nin ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen ve dedikoduları çoktan başlamış olan iPad Pro 2’ye de koyacak diye tahmin ediyorum.

iPhone 7 DFU Modu Nasıl Açılır ?

-Cihazınızı kapatın ve iTunes açıkken Lightning kablosuyla bilgisayarına bağlayın.

-Sağdaki güç tuşuna 3 saniye basılı tutun.

-Güç tuşuna basmaya devam ederken sol taraftaki ses kısma tuşuna da 10 saniye basılı tutun.

-Tunes’da aşağıdaki ekranın görünce düğmelere basmayı bırakabilirsiniz. Daha uzun süre basarsanız, telefonunuz yeniden başlar yani moddan çıkmış olursunuz.

iPhone’da DFU Modu ile Verilerinizi Nasıl Kurtarabilirsiniz?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.