Intel MobilEye’ı Satın Alıyor!

Intel MobilEye ile BMW şirketi sürücüsüz otomobil üretimi için uzun soluklu çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalara devam edilirken Intel, MobilEye’ı satın alacağını açıkladı. Intel  ve MobilEye uyumu, işlemci devinin hoşuna gitmiş olacak ki, İsrail devini 15.3 milyar  dolara bünyesine katmayı hedefliyor.

Anlaşma durumu ilk olarak İsrail şirketi tarafından duyurulmuştu. İnternet sitesinden yapılan duyuru, iki şirket tarafından da tamamen doğrulandı.

Üretilecek olan sürücüsüz otomobiller BWM modellerle sınırlı kalmayacak. İlk çalışmalardan sonra bütün modellerde otonom teknolojisi kullanılmaya başlanacak ve sürücüsüz araç sistemi üretmek isteyen tüm firmalara üretim imkanı sunulacak.

Projenin büyük olduğunu da, işlemci devinin İsrail şirketini bünyesine katmak için verdiği bütçeden anlayabiliyoruz. Yapılan bu ödeme ise, İsrail’de şirket adına yapılan ödemelerden en büyük bütçeli ödeme olarak belirlendi.

Yapılan bu çalışmaların ne zaman sonlanacağı bilinmese de, başka şirketlerin de sürücüsüz otomobil çalışmaları durumun ciddiyetinin anlaşılmasına yetiyor. Diğer şirketlerin de bu alanla ilgilendiklerinin farkına varan işlemci devi Intel, büyük bir firmayı bünyesine katarak dikkatleri üzerine toplamış oldu.

Bu çalışmanın Intel’e neler kazandıracağını ve nelere avantaj olacağını proje bitiminde görebileceğiz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir