Gboard Android Çeviri Uygulaması Hazırlandı!

Google’ın Android sürümlü cihazlar için geliştirmekte olduğu Gborad, artık hazır hale getirildi. Google’de veya bir yazı sırasında yabancı terimlere denk gelebiliyoruz. Yabancı terimlere denk gelip anlamadığımızda ise Google üzerinden çeviri sitelerine girip çeviri yaparak, yayımlanan yabancı terimli yazıyı anlamaya çalışıyoruz. Oldukça zahmetli bir hal alan bu durumu, Gboard uygulaması tamamen ortadan kaldırıyor.

Gboard uygulaması, klavye ile yazılan herhangi bir yazıyı istenilen dile anında çevirebilecek. Size gelen bir mesajı veya sizin göndermiş olduğunuz bir mesaj, tek tuşla anında istediğiniz dile çevrilecek. Özellikle, günümüzde araştırma yapan insanlarımız da yararlı ve dolgun bilgilere yabancı sitelerde denk gelebiliyorlar. Örneğin İngilizce bilmeyen birisi, bilginin gerçekten doyurucu olduğunu biliyor fakat bilgiyi net olarak anlayamıyor. Gboard uygulaması sayesinde, girdiğiniz sitedeki tüm yabancı yazıları da tek tuşla istediğiniz dile çevirip okuyabileceksiniz.

Aynı zamanda Gboard uygulaması, çevirinin dışında başka özellikleri de kullanıcılara sunuyor. Bir sohbet sırasında gelen yanıtlar analiz edilerek, kullanıcılara öneri olarak GIF ve Emojiler de sunuluyor.

Yapılan bu çeviri çalışması, tam anlamıyla bitmiş olsa da tüm Android cihazlarına tanımlanmadı. Kademe kademe tanımlanacak olan Gboard, değişik bir arayüze de sahip olacak.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir