Instagram’da Takipçi Arttırmanın Yolları

Fotoğraf paylaşım ağı Instagram dünyanın en çabuk yükselen toplumsal basın mecrası ünvanını aldı. Elbette herşey sizin elinizde fakat bu öneriler işinizi baya bir kolaylaştıracak…

Instagram’da Takipçi Arttırma Yolları

İnstagramda takipçi nasıl arttırılır sorusunun cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Instagram’da çok başarılı olmuş kişileri, fenomenleri inceleyin. Resimlerinden dersler çıkartın.
Amerika’yı yine keşfetmeye sebep yok. Instagram’da çok başarılı olmak amaçlı öncelikle çok başarılı meydana gelen hesaplara bakmak ve onların yaptıklarından dersler çıkartmak gerekmektedir. Onları birebir taklit edin demiyoruz fakat ne yaptıklarından haberiniz olmasını öneriyoruz.

Ne Türlü fotoğraflar atıyorlar? Ne zaman atıyorlar? Hangi etiketleri faydalanarak atıyorlar?

Başarılı fotoğraf filtreleme programlarını araştırın.
Instagramın filtrelerine mi ilişkili kalıyorsunuz! Tek Sürü hata zira fenomenlerin çoğu çeşitli filtreleme yazılımları kullanıyorlar… Instagram’dakinden tek sürü daha çok başarılı filtre yazılımları, uygulamaları var.

Twitter Fenomeni Hasan İlkay Özduman, verdiği bir röportajda filtre programlarının önemini şöyle vurguluyor: “Instagram nihai güncellemesi gelene civarı nitelik tertip etmesi ile ilgili vasat tek programdı. Ben bu nedende Snapseed isminde tek yazılımı kullandım. Bu programın ortaya çıkarttığı muhteşem işlere tanıklık ettim. Ondan öncelikle HDRPro ve çeşitli programlar denemiştim fakat Snapseed’i tanıdıktan daha sonra farklı tek program kullanmadım.”

Instagram’da takipçi arttırmak amaçlı etiket/hastag tüketimi yaşamsal ehemmiyete sahip. Gerçek etiketleri bulun.
Instagram’daki diğer kullanıcıların sizin fotoraflarınızı görmesi hastag ile başka bir deyişle etiket aracılığıyla olası olmaktadır. Bu sebeple gerçek etkiletleri seçmek zorundasınız. instagram takipçi arttırma hashtag konusunda Hasan İlkay Özduman, şunları söylüyor “Bu işe profesyonel bağlamda başlamaya hüküm veridiğimde etiket kullanmanın ehemmiyetini gördüm. Etiket kombinasyonları yaptım. Fotoğrafların altına bu etiketleri itinalı olarak yerleştirdim ve belirgin tek takipçi artışı gördüm.”

Peki, gerçek etiketlere ne türlü ulaşacaksınız? Bunun da kolayı var, diğer fenomenleri takip edecek, kullandıkları etiketleri misal alacaksınız. Bununla Birlikte yeryüzünde en çok kullanılan etiketlerin bulunduğu listelerin bulunduğu ver siteleri de var.

Instagram hesabınızı Facebook, Twitter ve Tumblr hesabınıza bağlayın.
Instagram hesabınızı Facebook, Twitter ve Tumblr benzeri diğer toplumsal mecralar ile entegre edin. Böylelikle fotoğraflarınızı otomatik olarak oradaki takipçilerinizle paylaşma fırsatı bulursunuz. Bu da Instagram hesabınıza daha çok takipçi çekmenize ve beğeni almanıza destekçi olur.

Diğer kullanıcıların sıkı bulduğunuz resimlerini beğenin ve yorum yapın.
Diğer kullanıcıların resimlerini beğenerek onların ilgisini çekebilirsiniz. Onlarda dönüp sizin profilinizi ziyaret edebilir ve üstelik sizi takibe alabilirler. Bu noktada diğer kullanıcılara yorum da yapmanız sizlere daha çok avantaj sağlayabilir.

Paylaşımlarınızın tek konsepti olsun. Arada şahsi fotograf paylaşımı yaparken temkinli olun.
Adı üzerindei “kişisel fotoğraf”kişiseldir. Başka Bir Deyişle Instagram hesabınızla popüler olmak istiyorsanız herkesin yaptığı benzeri şahsi fotoğraflar paylaşmaktan uzak durmanız gerekir. Tek konseptiniz, konunuz olmalı. Belli konularda tek süreklilik sağlamalı, uzmanlaşmalısınız. Tersi takdirde hesabınızın tek kişiliği olmayabilir. Bu da takipçi ve beğeni sayınızı çok düşürecektir.

Fotoğraflarınızın tek öyküsü olsun. Öykü takipçi sadakatini güçlendirecektir.
Sizin de fotoğraflarınızın da tek öyküsü olsun. Okuyucular sizin ve fotoğraflarınızın öyküsünü bilsinler. Onlara resimlerle öykü yazın. Sözgelişi Ege’ye mi gidiyorsunuz? Bunu takipçilerinize duyurun ve tek sonraki hafta Ege fotoğraflarıyla karşınızda olacağım deyin. Böylelikle vatandaşlar meraklanır ve sizi daha meraklı tek biçimde takip eder, beğenirler.

Instagram’da popüler olmak amaçlı takipçilerinize ‘o an’ları yaşatın.
İyi fotoğraf, takipçinize o anı yaşatan fotoğraftır. Hasan İlkay Özduman bu konuyla alakalı şunları söylüyor: “Instagram’da kısa zamanda belli tek kitleye varmak istiyorsanız, tek sürü düşünmeden basit ama sıkı fotoğraflar çekmeniz gerekli. Basit fakat fotoğraftaki anı, o andaki duyguyu takipçilere yaşatmak önemli. Bu güneşin önündeki kuş da olabilir, ağ atan balıkçı da.”

Paylaşım vakti önemli değil benzeri görünebilir fakat fenomenler tam tersini söylüyor. Paylaşım yapmak amaçlı gerçek vakti bekleyin!
Paylaşımların vakti beğeni sayınızı direk etkileyen tek etken. Bu noktada fenomenlerin günün belli saatlerinde paylaşım yaptıklarına dikkat ediniz. Günün sakin saatlerinde paylaşım yaparsanız takipçi ve etiket duvarında daha çok görünme şansınız olur.. Bu da beğeni sayısını arttıracaktır.

Bir sürekliliğiniz olsun. Takipçilerinizi fazla bekletmeyin. Bol ve sıkı fotoğraf atın!
Bir günde beş fotoğraf atıp sonraki iki zaman paylaşım yapmazsanız bunun tek anlamı olmayacaktır. Itinalı ve bol bol fotoğraf paylaşın. Başka Bir Deyişle burada da Nekadar ekmek, o civarı köfte” prensibi geçerli.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.