Instagram’ da Yetkisiz Erişimi Onaylayan Önemli Bir Hata Bulundu!

250 milyon aktif kullanıcısı olan Instagramda yetkisiz erişime izin veren kritik bir hata keşfedildi. Milyonlarca takipçiye sahip ünlülerin instagram profilleri sahiplerinin instagram API’ siden çıkan bir sorun ile tüm hesaplara yetkisiz bir şekilde erişim yapılabileceği ortaya çıktı. Facebook kurucusunun yaptığı instagram güvenlik konusunda bütün önlemleri almak için güvenlik çalışmaları devam ediyor. Bir süre önce güvenlik amaçlı Instagrama getirilen iki adımlı doğrulama sisteminden sonra böyle bir hatanın ortaya çıkması herkesi şaşkına çevirdi. Bu hatanın farkına varıp düzeltilme zamanına kadar birçok ünlü instagram kullanıcılarının e- posta adresleri ve telefon numaraları bulundu.

Bu sorundan kaynaklı kaç instagram kullanıcısının hesabına erişildiği bilinmiyor. Fakat çok fazla kişinin hesabına erişilmediği tahmin ediliyor. Instagram’ da oluşan bu kritik hata tespit edilmeye çalışırken korsanlarının daha çok ünlü instagram profillerine ulaşmayı hedef aldıkları söyleniyor.

Instagram’ da yetkisiz erişim hatasından kaynaklanan bu sorunun giderilmesi içi iki faktörlü doğrulama sistemini uygulamaları önerilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.