Göz Altı Işık Dolgusu

Kişinin yorgun, halsiz ve yaşlı görünmesine sebep olan göz alt çevresindeki morluk, çökme ve kırışıklıklar, yaşlanma sonucunda yağ hacimlerinin küçülmesi ve kemik yapısının erimesinde kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. En fazla görülen cilt problemleri arasında yer alan göz altı sorunları, kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireylerde görülebilmektedir. Genetik kaynaklı olmasının yanı sıra çevresel faktörler nedeniyle de meydana gelen bu sorunlar, aşırı tuz tüketme, aşırı stres, uyku sorunu ve yorgunluk kaynaklı olarak da meydana gelebilmektedir. Özellikle alerjik rahatsızlığı bulunan kişilerde sık görülen bu soruna, sağlıksız beslenme ve aşırı alkol ile sigara tüketimi de neden olabilmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek amacıyla göz altı ışık dolgusu‘ndan faydalanabilir ve daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Göz altı sorunlarını ortadan kaldırmak için ilk olarak sorunun kaynağını öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer ki bu sorun bir hastalıktan kaynaklı olarak ortaya çıkmamış ise buna sebep olan nedenleri ortadan kaldırmalı ve düzenli bir hayat yaşamaya çalışmalısınız. Kan dolaşımını hızlandıran masajlar, sağlıklı beslenme veya dolgu yöntemleri ile bu çökme ve morarma sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Göz altı ışık dolgusu kullanarak da çözümleyebileceğiniz sorunlar arasında; çökme, morluk, kahverengi halka, kırışıklık ve yorgun yüz görünümü yer almaktadır. Genellikle hyalüronik asit bazlı dolgu malzemeleri yapılarak uygulanan bu işlemin, hiçbir şekilde enfeksiyon riski bulunmamaktadır. Bu sorun hakkında Dr.Oğuz Uçar ve www.droguzucar.com web adresi üzerinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanmaktadır?

Göz altı ışık dolgusu uygulamasını alanında uzman kişiler tarafınsan steril muayenehane ortamlarında yaptırmanız gerekmektedir. Uygulanacak olan dolgu malzemesi miktarına göre fiyat değişikliği gösterebilen bu işlemde, ilk olarak göz sorunlarınız ve dolgu miktarı saptanmakta, ardından ise uygulamaya başlamak için göz çevreniz antiseptik solüsyonlar yardımıyla temizlenmektedir. Acı ve ağrı hissetmemeniz için sürülen anestezik etkili krem sonrasında, dolgu malzemesi ince uçlu iğneler yardımıyla göz altınıza enjekte edilmektedir. Anında etki gösteren bu işlemin tam etkisi 3 hafta içerisinde ortaya çıkmaktadır.

Ortalama olarak 10-15 dakika içerisinde yaptırılabilen bu işlem sonrasında kanama veya morluk meydana gelmemektedir. Sadece kısa süreli olarak kızarıklık ve şişme oluşmakta fakat bu durum kendiliğinden birkaç saat içerisinde geçmektedir. 6 ay ile 1 yıl arasında etki gösteren bu işlem, gebelerde, 12 yaş altındaki çocuklarda, hemofililerde, SLE ve tiroid gibi hastalığı bulunanlarda yapılmamaktadır. Göz altı ışık dolgusu sonrasında ilk gün göz çevresine dokunulmamalı ve makyaj yapılmamalı ayrıca ilk 3 gün sıcak su ile temas, ağır spor, alkol, sigara ve güneşe maruz kalmaktan kaçınılmalıdır.

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak uçlarının altında başlayan beyaz ve sarı noktalar olarak karşınıza çıkan tırnak mantarı, oldukça yaygın bir enfeksiyonal hastalıktır. Mantar kaynaklı olarak ortaya çıkan bu rahatsızlık, bir süre sonra tırnak renginde değişim, kalınlaşma ve kırılmaya sebep olabilmektedir. Özellikle 60 yaş ve üzeri kişilerde yüksek oranda ortaya çıkan bu sorun, uzun süre ayakkabı ve aynı çorabın kullanılması ve ortak kullanıma açık olan alanlardan bulaşmaktadır. El ve ayaklarda görülebilen bu rahatsızlık, insan hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Tırnak mantarı tedavisi ile ortadan kaldırabileceğiniz bu sorun, tedavi edilmediği takdirde diğer ayak veya el tırnaklarına sıçrayabilmektedir.

Eğer sizinde tırnak şeklinizde bozulma, renk koyulaşması, kuruma veya kalınlaşma, kötü koku veya mat tırnaklarınız var ise bu hastalıktan muzdaripsiniz demektir. Tırnak mantarı tedavisi ile ortadan kaldırabileceğiniz bu sorun için hemen alanında uzman bir doktora başvurmalı ve bir an önce tedaviye başlamalısınız. Lazer ile kolaylıkla ortadan kaldırılabilen bu sorun, FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylanmıştır.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarı tedavisi lazer ile ortalama olarak 4 seans içerisinde ortadan kaldırılabilmektedir. 15 günlük aralarla uygulanan bu seanslar 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yapılabiliyor. ND Yag Lazer kullanılarak yaptırılan bu işlem sırasında herhangi bir şekilde acı veya ağrıya maruz kalmazsınız. Günlük rutinlerinizi de bölmenize gerek kalmadan yaptırılabilen bu tedavide, anestezi veya kesi yapılmamaktadır. Bu uygulamada hedef tırnakların ısıtılarak sorunun ortadan kaldırılmasına dayanmaktadır. Tırnak veya deriye zarar vermeden yaptırılabilen tırnak tedavisi sonrasında ayaklarınıza dikkat etmeli ve tekrar enfeksiyon kapmamaya özen göstermelisiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.