Android Root Kaldırma Uygulamaları

Android cihazlarda en çok merak edilen konulardan biri de Android Unroot yapma işelminin nasıl yapılacağıdır. Biz de sizlerle bugün Android Root kaldırma işlemi ile ilgili sizlere kolaylık sağlayan Android Unroot Apk uygulamaları hakkında bilgiler paylaşacağız.

Öncelikle Android Unroot yapma işlemine geçmeden önce, Android Root Nedir sorusunun cevabıyla başlayalım.

Android Root Nedir ?

Android Root işlemi, Android işletim sistemine sahip mobil cihazınızda ayrıcalıklı yani en üst seviye kullanıcı yetkisine sahip olma işlemidir. Kullandığınız cihazda Root yetkisine sahip olmak için bir takım işlemler yapılması gerekir.

Android Root Garantiyi Bozar mı ?

Peki Android Root garantiyi bozar mı ? Hemen söyleyelim evet. Android cihazını root yapmak ülkemizde kullandığınız cihazın garanti dışına kalmasına sebep olmaktadır.

Özellikle Samsung gibi büyük firmalar, mobil cihazlarına root yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için bir Android root sayacı tutar. Normalde root yapılmamış telefonda bu sayaç değeri sıfırdır. Telefona root yapıldığı anda root sayacı değeri değişir.

Böylece siz root sonrası mobil cihazınıza format atsanız dahi bu sayaç değeri değişmemektedir. Önümüzdeki günlerde yayınlayacağımız Android cihazlara root atmak konulu yazımızda, Android Root atma işlemi, Android Root sayacı sıfırlama işlemi vb. konular hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Gelelim root yapılmış Android cihazlarda root kaldırma işlemine.

Android Unroot Apk – Android Root Kaldırma İşlemi

Burada bahsedeceğimiz işlem Android Root yapılmış telefon ya da tabletlerde root işlemini basit olarak cihazdan nasıl kaldırabileceğimize yönelik olacak. Ancak root yapılmış cihazınızda yukarıda bahsettiğimiz şekilde bir root sayacı değişikliği olmuş ise Android root sayacını sıfırlamak konusunda yardımcı olmayacaktır.

Bu uygulamalar sadece mobil cihazlarınızdaki root yetkisini cihazınızdan kaldıracak ve telefonunuzda root yetkisine sahip olmak konusunda cihazınızda kurulan SuperSu apk uygulamasını cihazınızdan kaldıracaktır.

Android Root silme ve kaldırma bir kaç yöntemi var.

SuperSu ile Unroot Yapma

Bunlardan ilki SuperSu uygulaması ile unroot yapma işlemi. SuperSu ile unroot yapmak için öncelikle SuperSu uygulaması açılır. Sonrasında SuperSu seçenekleri içerisinden Full Unroot seçeneği seçilir.

SuperSu ile Unroot Yapma

Ekrana gelen onay penceresini onay verildikten sonra mobil cihazınızdan Android root yetkileri kaldırma işlemi tamamlanır. Sonrasında SuperSu uygulaması kendisini de cihazdan kaldırır ve mobil cihazınızın Unroot yapma işlemi tamamlanmış olur.

Android Unroot Apk Uygulamaları ile Unroot Yapma

Android cihazlarda Unroot yapma işleminin diğer bir yöntemi de Google Play Store’da bu işi yapan ücretsiz uygulamalar vasıtası ile Anddoid Root silme işlemini yapmaktadır. Bu uygulamalardan bazıları ve indirme linkleri aşağıda verilmiştir.

Android Root Silme Uygulamaları

Android Unroot My phone apk indir.

Android Root Unisnstaller apk indir.

Android Root Checker apk indir.

Android Ginger Unroot apk indir.

Android Simply Unroot apk indir.

Unroot Android apk indir.

Android Unroot MTK Device apk indir.

Root unRoot Android Phone apk indir.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir