Ters Üçgen Vücut Şekline Göre Abiye Modelleri

Ters üçgen vücut tipi, daha geniş omuzlara, ince kalça, ince bacaklara ve büyük bir gövdeye sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu vücut tipi ile ışıltılı, kolsuz elbiseleri tercih edebilirsiniz. Kalçalarınızı, kadife tasarıma sahip boncuklu elbiseler gibi denizkızı ya da trompet elbiseler ile vurgulayabilirsiniz. Aynı zamanda omuzlarınızı ve boynunuzu göstermek için güzel bir kolyeyle elbisenize hareket katabilirsiniz. V yakalı abiye modelleri boynunuzu uzatacak ve dengeli bir görünüm yaratmaya yardımcı olacaktır. Boncuklu halter yaka üstler, payetli kokteyl elbiseleri ve boncuklu önlükler, görünümünüze ışıltı katacaktır. Üst vücuda vurgu yapan abiye kıyafetlerinden kaçının. Bunun yerine, oranlarınızı dengeleyecek stilleri ve kesimleri arayın. Modaya uygun, omuzları açık ve yüksek boyunlu elbiseler her ne kadar dikkat çekiyor ve üst bedeninizin daha büyük boyutlarda görünmesini sağlıyorsa da vücut tipinize uygun olmadığı için orantısız bir görünüm elde edebilirsiniz.  Ayrıca ince spagetti kayışlara ve askısız elbiselere de dikkat edin ve tercih etmemeye çalışın.

Dikdörtgen Gövde Şekline Göre Abiye Modelleri

Dikdörtgen gövde şekli, tüm vücudunuzun benzer ölçümlere sahip olduğunu gösterir. Göğüs, bel ve kalça arasında fazla bir değişiklik yoktur, bu da vücudunuza düzgün, kadınsı bir şekil oluşturmaya odaklanmak istediğiniz anlamına gelir. Farklı stillere göz atarken, trompet veya denizkızı eteklerine, v-yaka işlemeli tül elbiseler gibi modellere odaklanıp vücudunuzu daha kıvrımlı gösterin.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir