Google Play’i Daha Verimli Kullanmak için 5 İpucu

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

İşinize yarayacak taktiklerle Android cihazlar için uygulama mağazası Google Play’i Daha Verimli Kullanmak için 5 İpucu ‘nu sizler için derledik.

Android cihazlara sahip olmanın en iyi avantajlarından birisi Google Play‘e sahip olmak. Google Play’ i hafife almayın. Çünkü Google Play, ücretli veya ücretsiz yüz binlerce uygulamayı bizlere sunuyor. Birazdan sayacağımız taktiklerle, bir uygulama satın aldıktan sonra çok daha az pişman olacaksınız.

Google Play’i Daha Verimli Kullanmak için 5 İpucu

1-) Ülkenizde Olmayan Uygulamaları İndirin

Eğer çok istediğiniz bir uygulama varsa ve yaşadığınız ülke bu uygulamayı indirmenize izin vermiyorsa, çözümümüz sizi mutlu edecek.

andorid-için-en-iyi-vpn-uygulamaları

VPN olarak adlandırdığımız “sanal özel ağ” anlamına gelen uygulamalarla başka ülkeden bağlanıyormuş gibi gözüküp istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz. Benim size önerim, ZenMate. Çoğu ücretli uygulamalar olduğu için, ücretsiz olanlar arasında en iyilerinden birisi bu. Uygulamaya girip ülke seçip aktif ettikten sonra, istediğiniz uygulamayı indirmeniz mümkün.

Sosyal Medya Erişim Sıkıntınızı Çözecek 5 VPN

İnternet Erişim Sorununa Çözüm Sunan PC İçin 5 VPN

2-) Play Store’da Uygulamalarınızı İşletin

Play Store’da “Uygulamalarım ve Oyunlarım” bölümünün olduğunu biliyorsunuz. Burada daha önce indirdiğiniz tüm uygulamaları görürsünüz.

my-apps-tabs

Güncellemeleri olan uygulamalarınız da otomatik olarak üste çıkıyor. Burada uygulamalarınızı kolayca işletebilirsiniz. Buraya ulaşmak da kolay. Önce Play Store‘ u açın, sol üstteki üç çizgiden menüyü açın, Uygulamalar ve Oyunlar kısmının altında size ait olan bir kısım göreceksiniz, o kısmı aktif hale getirin. İşte hepsi bu kadar! Silmek istediğiniz, güncellemek istediğiniz, geri yüklemek istediğiniz tüm uygulamaları burada bulmanız mümkün.

3-) Google Play’e Ebeveyn Kilidi Koyun

Çocuğunuzun uygunsuz uygulamaları indirmesini istemiyorsanız bu özellik tam sizin için. Bu uygulamalara örnek olarak, çok fazla kan ve vahşet içeren oyunlar veya GPS ile yer bildiren uygulamalar olabilir. Öncelikle Play Store‘ u açın ve menüye girin. Ayarlara girin, “Ebeveyn Kontrol” ü aktifleştirin. Orada bir pin kodu oluşturmanız istenecek. Onu ayarladıktan sonra indirmek için pin kodunu istemesini istediğiniz uygulamaları seçin. Bu kadar! Böylece sizin üyeliğinizden kimse pin kodunuzu aktifleştirdiğiniz uygulamaları indiremeyecek. Bu konu için daha detaylı anlatımıza bakabilirsiniz. Bakınız :Google Play’de Çocuklara Özel Filtreleme Yapma

4-) Play Store’da İade Almak

Tek bir dokunuşla daha önce satın aldığınız bir uygulamayı iade edip paranızı geri alabilirsiniz. Hiçbir şekilde sorgulama işlemi yok. Aldığınız bir oyun düşündüğünüz kadar eğlenceli değilse veya hava durumu uygulamanızı test etmek için biraz zamana ihtiyacınız varsa, çekinmeden deneyebileceksiniz.

androidpit-play-store-parental-control-w782

Bir uygulamayı satın aldığınızda o uygulamanın sayfasında Yükle veya Aç butonu göreceksiniz. Solunda ise İade butonu olacaktır. Uygulamayı satın aldıktan sonra iade için 2 saatiniz var. Bu süre zarfı içerisinde iade butonuna basarsanız paranızı anında geri alırsınız.

5-) Bağımsız Geliştirici Köşesi’ni Ziyaret Edin

Büyük ve bilindik geliştiricilerin uygulama ve oyunları her zaman ön planda. Bu bağımsız geliştiriciler için büyük bir sorundu. Ama artık Play Store‘da Bağımsız Geliştirici Köşesi var! Burada büyük geliştiriciler asla gözükmeyecek. Artık bağımsız geliştiricilerin büyüme devri başladı! Bu kısım Play Store’un kendisinden ulaşılmıyor, tarayıcınızı açıp “Indie Corner” yazın, ilk sonuç “Discover Indie Corner” olacak. Ama siz hemen buradan ulaşabilirsiniz. Buradaki uygulamalar yaklaşık olarak ayda bir kez yenileniyor.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir