Android Performansını Arttıracak 5 Sistem Temizleme Uygulaması

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Android cihazınızın kullanımını daha iyi hale getirecek ve Android Performansını Arttıracak 5 Sistem Temizleme Uygulaması ‘nı sizler için derledik.

Android telelefonlar son dönemde daha stabil çalışmaya başlamış olsalar da, giriş seviye Android telefon ve tablet kullanıcıları, halen telefonlarının hızından yeterince memnun değiller. Bu durumun en büyük sorumluları ise yetersiz RAM ve işlemci performansı olarak gösterilebilir.

Eğer bir Android kullanıcısı iseniz, cihazınıza ne kadar çok uygulama yüklerseniz, başınızın o kadar çok ağrıyacağını bilirsiniz. Kullanımını daha iyi hale getirmek için yapılacak ayarların hepsi farklı yerlerde bulunuyor. Bazıları cihazın o kadar derinlerine gömülmüş oluyor ki, sanki bulamamanız için özellikle oralara konulmuş havası yaratıyor.

Android Performansını Arttıracak 5 Sistem Temizleme Uygulaması

Telefon ya da tabletinizin performansını artıracak bir çok uygulama bulunuyor. Bunlara genelde sistem temizleme ya da sistem bakım uygulaması adı veriliyor. Android’in sanal mağazasında güvenebileceğiniz birçok uygulama var. Bu uygulamalar sayesinde tek bir butona basarak, cache temizleyebiliyor, çöp dosyaları kaldırabiliyor, kullanılmayan eski APK uzantılarını silebiliyorsunuz. Böylece telefonunuzda gözle görülür bir performans artışı sağlanıyor. Bunlar arasından seçtiklerimizi aşağıda listeledik.

Bu yazımızda performansı zayıf Android telefon ve tabletlerinizi hızlandırmanız için deneyebileceğiniz Android Performansını Arttıracak 5 Sistem Temizleme Uygulaması ‘nı sizler için derledik.İşte Android telefon ve tabletler için en iyi verimlilik, stabilite, performans ve hız arttırma uygulamaları.

Clean Master

Cheetah Mobile tarafından geliştirilen Clean Master, piyasanın en bilinen bellek temizleme uygulaması. Bu uygulama birçok özelliği bir arada topluyor. Bu yüzden alanının en iyi uygulamalarından biri olarak gösteriliyor. Cache temizleme, kullanılmayan dosyaları kaldırma, arama geçmişini silme, eski uygulamaları kaldırma özelliklerini bir arada barındıran Clean Master’ın kullanımı da oldukça basit.

Android Performansını Arttıracak 5 Sistem Temizleme Uygulaması - clean-master

Benzer uygulamalara nazaran daha hızlı çalışan Clean Master, telefonunuzda performans düşüklüğüne de yol açmıyor. Uygulamanın amacı zaten mobil cihazınızın performansını artırmak. Bazı uygulamalar var ki, performans artıracağım derken telefonun hafızasının büyük bir kısmını işgal ediyor.

Clean Master’da tek bir buton ile genel temizlik yapabilirsiniz. Ama uyarmakta da fayda var, uygulama geniş çaplı temizlik yaptığı için kullanılmadığını düşündüğü tüm uzantıları, programları, yazılımları listeliyor. Temizliğe başlamadan önce listelediği başlıklara tek tek göz atmakta fayda var, yoksa sonra pişman olabilirsiniz.

Clean Master uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Advanced Task Manager

Bir uygulama temizleyicisi olan Advanced Task Manager, aynı zamanda bataryanın kullanım ömrünü uzatıyor. Çalışan programlar arasında hangisinin kapalı olacağını seçerek daha fazla enerji tasarrufu sağlayabiliyorsunuz. Böylece hem hafızadaki gereksiz yoğunluk ortadan kaldırılıyor, hem de cihazınızı hızlandırıyorsunuz.

Android Performansını Arttıracak 5 Sistem Temizleme Uygulaması - advanced-task-manager

Yüklü olan programları otomatik sonlandır listesine atayarak, hızlı bir çözüm alabilirsiniz. Ayrıca batarya koruma özelliği de hayli kullanışlı. Örneğin, bataryanız bitmek üzere ve önemli bir mesaj bekliyorsunuz. Cihazın kapanmaması lazım. Advanced Task Manager’ın sunduğu batarya ayarlarına girerek, en fazla enerji tüketimine sahip olan uygulamaları tek tek kapatabilirsiniz. Kapatma işleminin ardından siz bir daha komut verene kadar bu uygulamalar açılmıyor.

Sosyal medya tabanlı uygulamaların çoğunda artık GPS özelliği bulunuyor. Yer bildirimi yapmak, telefonunuzun bataryasını bitiren en önemli etkenlerden biri. Kill GPS özelliği ile yer bildirimi yapan uygulamaları ve servisleri anında kapatabiliyorsunuz.

Android Optimizer özelliği de kullanıcıların hoşuna gidecek cinsten. Arka planda çalışan işlemler ve servisleri kapatabiliyorsunuz. Telefonunuzda bir yavaşlama hissettiyseniz, bu özelliği aktif ederek RAM üzerindeki yoğunluğu düzenleyebilirsiniz.

Advanced Task Manager uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Android Booster FREE

Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletler için sunulan Android Booster FREE ile hem temizlik, hem de batarya ayarları yapabiliyorsunuz. Yapacağınız birkaç ayarlama ile Android sistem performansınızı sabit bir hıza çıkarabiliyorsunuz. Uygulama yeni olmasına karşın milyonlarca kere indirilmiş. Yorumlar da oldukça olumlu.

Android Performansını Arttıracak 5 Sistem Temizleme Uygulaması - Android-booster-free-uygulama

Android Booster, daha çok batarya ayarları ile ön plana çıkıyor. Sistem temizliği özelliğinin listedeki diğer uygulamalara göre iyinin altında kaldığını söylemek gerek. Tek bir buton ile batarya kullanımını uygun seviyeye çekebilirsiniz. Uygulama ayrıca anti-virüs araçları ve virüs tarama özellikleri sunuyor.

Android Booster Free uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

App Cache Cleaner

App Cache Cleaner oldukça kullanışlı bir araç. Cihazınıza yüklü olan tüm uygulamaların, tüm cache verilerini silebiliyorsunuz. Bu sayede telefonunuzun hafızasında yer açılıyor.

Android Performansını Arttıracak 5 Sistem Temizleme Uygulaması - App-cache-cleaner

Bol bol fotoğraf ve video çeken bir kullanıcıysanız, hafızanız dolduğunda App Cache Cleaner yardımınıza koşacaktır.

App Cache Cleaner uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Startup Manager

Android Performansını Arttıracak Startup Manager, mobil kullanıcının fazlasıyla işine yarayacak bir uygulama. Mobil cihazınız açılırken, hangi uygulamaların başlatılacağını kendiniz seçebiliyorsunuz. Startup Manager, bir başlangıç yönetimi uygulaması olarak pazardaki bir boşluğu kapatıyor.

Android Performansını Arttıracak 5 Sistem Temizleme Uygulaması - startup-manager-android

Telefonunuz oldukça yavaş açılıyorsa, bunun altında başlangıçta otomatik olarak devreye giren uygulamalardır. Eski telefonlarda ya da eski Android işletim sistemlerinde bunun için hali hazırda bir çözüm yok. Bu yüzden Startup Manager ile telefonunuzu daha hızlı bir şekilde açabilirsiniz.

Listeye ekleyeceğiniz uygulamalar, telefon açılırken otomatik olarak başlatılmayacaktır. Daha sonra dilediğiniz gibi liste üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Startup Manager uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

En İyi Performansa Sahip 10 Akıllı Telefon

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.