En Çok Aktif Kullanıcıya Sahip 10 Sosyal Ağ

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Hayatımızın her anınını paylaşıyoruz sosyal ağlarda. Peki En Çok Aktif Kullanıcıya Sahip 10 Sosyal Ağ hangisi ?

Günümüzde sosyal medya siteleri denildiğinde akla sadece Facebook, Twitter ve Instagram geliyor. Belki biraz da Tumblr ve Pinterest. Ancak popüler siteler dışında farklı özellikleri ile dünyada aktif olarak kullanılan sosyal medya siteleri bulunuyor. Birkaç web sitesinden bahsederek sosyal medyayı kullandığımızı iddia etmek olmaz elbette.

Önde gelen sosyal ağlar genellikle birden fazla dili destekliyor ve insanların dünyanın 4 bir yanındaki arkadaşları, tanıdıkları ve akrabalarıyla bağlama işlemini üstleniyor. Bunun haricinde Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlarda milyonlarca kişi tarafından takip edilip fenomen olma imkanınız da mevcut. Şimdi gelin bu sosyal ağlardan en çok aktif kullanıcıya sahip olan 10 tanesine göz atalım. Liste sizi oldukça şaşırtacak.

En Çok Aktif Kullanıcıya Sahip 10 Sosyal Ağ

10 – Skype – 300 Milyon

Skype, dünya genelinde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcıları tarafından en çok kullanılan ücretsiz görüntülü sohbet ve mesajlaşma uygulamalarının başında gelmektedir. İnternet aracılığıyla ücretsiz olarak hem yazılı olarak mesajlaşmanıza, hem sesli olarak konuşmanıza hem de görüntülü olarak sohbet etmenize olanak sağlayan yazılım ile isterseniz uygun ücretler karşılığında ev ve cep telefonlarını da arama şansına sahipsiniz.

Yüksek ses ve görüntü kalitesi, konuşma geçmişi, konferans konuşmaları, güvenli dosya transferi gibi gelişmiş özelliklere sahip olan program, ihtiyaç duyabileceğiniz her tür aracı sizlere sunmaktadır.

Skype şüphesiz şu an piyasada yer alan en etkili mesajlaşma ve görüntülü sohbet uygulamalarından bir tanesi. Mutlaka indirin.

skype

9 -Twitter – 313 Milyon

Her saniye 6 binden fazla tweetin atıldığı Twitter’da, günde 500 milyonun üzerinde tweet girişi yapılıyor. Twitter kullanıcılarının neredeyse %75’i hesaplarına mobil cihazlar üzerinden erişim sağlarken, aktif hesapların yaklaşık olarak %5’inin “spammer” olduğu tahmin ediliyor. Ancak yine de ülkemizde de gördüğümüz üzere Twitter, sosyal olaylarda çok hızlı veri akışı sağladığı için küresel boyutta yaygın bir şekilde kullanılıyor.

twitter

8 -Instagram – 500 Milyon

Günlük mobil kullanıcı erişiminde aylardır Twitter ile başa baş mücadele eden Instagram, her gün 55 milyon fotoğraf paylaşımı ile bu alanda trendi belirlemeyi sürdürüyor. Kullanıcılarının %57’sinin hesabına her gün giriş yapması ve bu kullanıcıların yaklaşık %40’ının 18-29 yaş arasında olması, Instagram’ı genç nüfusa ulaşmak için tercih edilebilecek en etkin sosyal medya aracı haline dönüştürüyor. Instagram’da IOS ile Android kullanımı ise neredeyse eşit.

instagram-logo

7 -Tumblr – 555 Milyon

Metin, fotoğraf, video, ses gibi farklı paylaşımlara olanak tanıyan Tumblr, Yahoo ürünü bir mikroblog sitesi. Kullanıcıların birbirini takip etmesi ve birbirlerine mesaj göndermesini de sağlıyor. Beğeni ve paylaş butonları ile işlevselleşiyor.

tumblr

6 -QZone – 652 Milyon

qzone-logo

5 -WeChat – 806 Milyon

Çin merkezli bir girişim olmasına rağmen, dünyaya açılabilen ender platformlardan olmuştur. Aylık olarak 806 milyon aktif kullanıcıya sahiptir.

wechat-logo

4 -QQ – 899 Milyon

Çoğumuzun bilmediği bir mecra ve tabii ki de Çin kökenli bir site. 1999 yılında kurulmuş olmasına rağmen Çin’in dışında var olamamış ancak Çin’in şu anda bir numaralı platformu. 899 Milyon  aylık aktif kullanıcı ile listemizin 4. sırasında yer alıyor.

qq-logo

3 -Facebook Messenger – 1 Milyar

facebook-messenger

2 -Whatsapp – 1 Milyar

2. sırada hepimizin bildiği bir mobil uygulama var: Whatsapp. Aylık 1 milyar  aktif kullanıcı sayısıyla listemize giren Whatsapp 2009 tarihinde kuruldu ve kısa süre önce Facebook tarafından 17 milyar dolar bedel ile satın alındı.

whatsapp

1 -Facebook – 1 Milyar 712 Milyon

Sosyal medya konusu geçtiğinde akla ilk gelen mecra Facebook. En fazla kullanılan sosyal medya platformu da doğal olarak Facebook oluyor.

En Çok Aktif Kullanıcıya Sahip 10 Sosyal Ağ - Facebook

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.