Facebook ‘da Çoklu Dilde Paylaşım Nasıl Yapılır ?

Evrensel mesajlar verebileceğiniz çoklu dil özelliği olan Facebook ‘da Çoklu Dilde Paylaşım Nasıl Yapılır ?

Dünyanın en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan Facebook, pek çok farklı dilde konuşan milyonlarca insanın da bir araya gelmesini sağlıyor.

Bazen Facebook reklamlarında rastlamışsınızdır, AppStore reklamları ülkelere göre değişiklik gösterebiliyor, işte bu ve bunun gibi reklamları, paylaşımları sizlerde yapabilirsiniz.

Facebook uygulamasının kullanıcı sayısı göz önüne alındığında sesinizi duyurmanızın yada bir reklam yapmak istiyorsanız bunu en kolay büyük kitlelere ulaştırmanın en iyi yolu olduğunu söylemeliyiz.

Facebook bünyesinde bulunan çok dil paylaşımı özelliği tam olarak bu durumlar için hazırlanılarak kullanıcılara sunulmuş durumda.Uygulama içerisinden yapılacak olan birkaç basit ayar sayesinde yaptığınız veya yapacağınız paylaşımları bir çok farklı dilde yapabilirsiniz.

Facebook ‘da Çoklu Dilde Paylaşım Nasıl Yapılır ?

Facebook uygulaması üzerinden yaptığınız paylaşımları herkese açık olarak yapıyorsanız çoklu dil özelliğinin tam de size hitap ettiğini bilmelisiniz. Bu yazımızda sizlere sosyal medya uygulaması olan Facebook üzerinde birden fazla dilde paylaşım nasıl yapabileceğinizi detayları ile anlatacağız.

Dünyada en fazla aktif  kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya uygulaması Facebook, bir çok farklı dilde konuşan milyonlarca kullanıcının da bir araya gelmesine olanak sağlıyor. Bir Facebook kullanıcısı olarak muhtemelen sizin de Facebook arkadaş listenize göz attığınızda sizden farklı dillerde konuşan, anadili Türkçe olmayan, farklı olan kullanıcılar mevcuttur. İşte bu gibi durumlar göz önüne alındığında yaptığınız paylaşımlarınızda arkadaş listenizde bulunan bütün kullanıcıların dilini kullanabileceğiniz kolay bir yöntem bulunmakta; bu özellik ise çoklu dil seçeneği.

Facebook uygulamasından çoklu dil özelliğini aktif etmeniz için ilk olarak Facebook uygulamasını açıyorsunuz ve ardından Ayarlar sekmesine giriş yapıyorsunuz. Açılacak olan liste üzerinden dil ayarları sekmesine giriş yapıyorsunuz. Buradan yapacağınız ayar sayesinde, seçenekleri yine kendinizin seçmesini sağlamakta olan sistem, memnun olmadığınız otomatik yapılan çevirileri düzenleme seçeneğini de kullanıcılara sunmakta.
Facebook ‘da Çoklu Dilde Paylaşım Nasıl Yapılır ?

Yukarıda yayınladığımız görselde olduğu gibi dil seçeneklerinden çoklu dilli gönderiler sekmesini aktif konuma getiriyorsunuz.

Facebook ‘da Çoklu Dilde Paylaşım Nasıl Yapılır ?

Bu seçeneğin aktif olmasından sonra yapmanız gereken yaptığınız paylaşımlarınızın hangi dillerde yayınlanmasını belirlemek oluyor. Bu seçenek üzerinden kullanmak istediğiniz diller kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Bu işlemi aynı zamanda kullandığınız kişisel Facebook hesabınızın haricinde sahip olduğunuz Facebook sayfasında da rahatça kullanabilirsiniz. Uygulama üzerinden özelliği aktif etmeniz için Ayarlar sekmesi > Genel sekmesi üzerinden Birden Fazla Dilde Gönderi Yaz özelliğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Android için Dil Uygulamaları

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.