PS4 Oyunları PS4 Pro’ya Aktarma İşlemi

Ülkemizde milyonlarca kullanıcısı bulunan sevilen oyun konsolu PS4 yerini yakın zamanda tanıtılan PS+ Pro ‘ya bıraktı. Tanıtıldığı günden bu yana oldukça ilgi gören Sony PS4 Pro sunduğu yeni özellikler sayesinde beğeni toplamaya devam ediyor. Sony oyun konsolu konusunda iddialı duruşundan ödün vermeden hazırlamış olduğu yeni tasarıma ek olarak PS4 Pro kolları da özel firmalar tarafından satışa sunulabilecek. Bu günü kadar farklı bir kol üretimine destek vermeyen Sony bu değişimle beraber önümüzdeki zaman diliminde kullanıcılarına sunacağı oyun konsollarında köklü değişiklere gidebileceğinin de sinyalini verdi diyebiliriz. Milyonlarca PS4 sahibi yeni geliştirilmiş versiyon olan PS4 Pro almalarıyla beraber daha önceki oyun konsollarında bulunan oyunları yeni cihazlarına aktarmaları gibi bir zorunluluk doğdu. Bu yazımızda PS4 oyun konsolunda bulunan oyunlarınızı PS4 Pro ‘ya hızlıca nasıl aktarabileceğinizi detayları ile sizlere aktaracağız.

PlayStation‘ın resmi olarak yaptığı açıklama dikkate alındığında PS4 oyun konsolundan PS4 Pro oyun konsoluna tüm oyunlarınızı, kayıt dosyalarınızı, yakalanmış olan videolarınızı ve tabii ekran görüntülerinizi, kullanmakta olduğunuz sistem ayarlarınızı PS4 içerisinde kalan tüm bilgilerinizi sadece bir ethernet kablosu yardımı ile PlayStation 4 Pro‘ya aktarabiliyorsunuz.

Aslına bakıldığında sadece bir ethernet kablosu kullanarak bu kadar veriyi kolaylıkla aktarabiliyor olmak kulağa oldukça iyi geliyor, çünkü oldukça yavaş olan UBS hızları sebebiyle harici hard disk yardımı ile PS4 Pro’ya aktarım yapılması sanılandan çok daha büyük bir işkenceye dönüşeceğini sizlere şimdiden söyleyebiliriz. Üstelik bunların dışında hard disk üzerinden oyunlarınızı atmaya çalıştığınız aman, öncesinde birde yedek yapmanız gerekecekti. Kısaca söylemek gerekirse bu işlem oldukça fazla zaman  tasarrufumuz olacaktır.

Gelin hep beraber bu özelliği ofisimize gelen PlayStation 4 Pro üzerinde deneyelim. 577 GB veriyi kolayca PlayStation 4 Pro’ya aktardığımız videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

PS4 oyun konsolunuzdan PS4 Pro oyun konsolunuza tüm bilgilerinizi aktarmaya hazırsanız başlayalım. Öncelik olarak her iki PS bir ethernet kablosu ile birbirine bağlayın.

ps4-oyunlari-ps4-pro-ya-aktarma-nasil-yapilir-1

Her iki PS4 oyun konsolunuza giriş yapın ve her iki sistem üzerinden kullanıcı hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun. Ardından PS4 üzerinden Ayarlar sekmesine giriş yapın ve ardından sistem sekmesine giriş yapın. Sistem sekmesinden aşağıya doğru liste üzerinden Verileri Başka PS4 Sistemine Aktar seçeneğine giriş yapıyorsunuz.

 

ps4-oyunlari-ps4-pro-ya-aktarma-nasil-yapilir-2

 

Verileri Başka PS4 Sistemine Aktar seçeneğine tıkladığınızda bir onay ekranı gelecektir bu ekran üzerinden onay vererek devam ediyorsunuz. Ardından size Ps Network ağına giriş yapmak isteyip istemediğinizi soracak zaten sistemde olduğunuzdan dolayı bu ekranı geçiyorsunuz.

 

ps4-oyunlari-ps4-pro-ya-aktarma-nasil-yapilir-3

 

Sonraki aşamadan çıkacak ekranda Verileri Başka PS4 Sistemine Aktar seçeneğini göreceksiniz bu ekranda ileri sekmesine tıklıyorsunuz ve sonrasında PS4 diğer sistemi arayacak ve bulacaktır. Diğer sistemi bulduğunda sizden PS4 oyun konsolunuzun güç düğmesine 1 saniye basmanız istenecek güç düğmesine 1 saniye basın zaten uyarı sesini duyacaksınız.

 

ps4-oyunlari-ps4-pro-ya-aktarma-nasil-yapilir-4

 

Bu aşamadan sizden ethernet kablolarınızı bağlamanızı isteyecektir, siz zaten işlemin başında PS4 oyun konsollarınız bağladığınızdan dolayı ileri diyerek devam ediyorsunuz. Unutmamanız gereken en önemli detay iki PS4 sisteminin de aynı internet ağı üzerinden bağlanmış olması gerektiği.

 

ps4-oyunlari-ps4-pro-ya-aktarma-nasil-yapilir-5

 

Bir sonraki ekrandan PS4 oyun konsolunda bulunan bilgilerin hangilerinin PS4 Pro oyun konsoluna aktarmak istediğiniz seçmeniz gerekecek buradan seçimlerinizi yaptıktan sonra ileri diyorsunuz.

 

ps4-oyunlari-ps4-pro-ya-aktarma-nasil-yapilir-6

 

Bir sonraki ekranda ise kullanıcı hesabınızın yeni sistem üzerinden etkinleştirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. İsteğiniz doğrultusunda seçimi yaptıktan sonra çıkacak olan ekranda aktarımı başlatmanız için onay isteyecek.

 

ps4-oyunlari-ps4-pro-ya-aktarma-nasil-yapilir-7

 

Aktarımı başlat sekmesine tıklamanızdan sonra işlem başlayacak ve bittiği zaman büyün verileriniz artık PS4 Pro üzerinde aktif konumda olacaktır. İşleminizi başarı ile tamamlamanızın ardından sizlere iyi eğlenceler diliyoruz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir