Androide Emoji Klavye Ekleme

Androide Emoji Klavye Ekleme nasıl yapılır? Android telefona emoji sembolleri ve daha fazlası nasıl yüklenir?

Emoji kullanmak son zamanlarda duygu ve düşünceleri ifade etmek için kullanılan vazgeçilmez bir alışkanlık hâline geldi. Özellikle Facebook, Messenger, WhatsAppiMessage gibi mesajlaşma uygulamalarında mesajlaştığımız kişiye emoji göndermek artık bir ifade biçimi oldu.

Sosyal Medya’nın yaygınlaşması ve anlık mesajlaşma uygulamalarının popülerleşmesinden beri emojiler hayatımızdan hiç çıkmadı.

Emoji Nedir? Emoji Nasıl Kullanılır? yazımızda tarihten bugüne emojilerin hikayesine bakabilir yada Emojilerin Anlamı ve Yanlış Kullanımı konumuzda günümüz iletişim teknolojilerinin fenomeni haline gelen emojilerin, farklı platformlarda farklı şekillerde göründüğünü ve dolayısıyla farklı anlamlar taşıdığını öğrenebilirsiniz.

Öncelikle Android Cihazınız Emojileri Destekliyor Mu Kontrol edelim

Android cihazınıza emoji simgelerini getirmeden önce cihazınızın emojileri desteklediğinden emin olmalısınız.Cihazınızın emojileri destekleyip desteklemediğini bilmiyorsanız basit bir yöntemle bunu öğrenebilirsiniz.

İnternet tarayıcınızı açın. Arama satırına emoji yazın. Gelen sonuçlar arasında içi boş kareler varsa cihazınız emojileri desteklemiyor demektir. Bunun aksine arama sonuçlarındaki emojiler açıkça görünüyorsa cihazınız emojileri destekliyor demektir.

Yada eğer iOS cihazı olan arkadaşlarınız size bir emoji gönderdiğinde bunlar cihazınızda sadece içi boş bir kare şeklinde görülüyorsa Android cihazınız emojileri desteklemiyor demektir.

iOS kullanıcıları emoji simgeleri konusunda daha şanslı. Çünkü Apple, her güncelleme sonrasında emojileri de güncelliyor ve yeni simgeleri kullanıma sunuyor.

Cihazınız emojileri desteklediği hâlde Android klavyenizde emojiler olmayabilir.

Android kullanıcıları da farklı yöntemlerle cihazlarına emoji simgelerini getirebilirler. Bu işlemler için Swiftkey Klavye uygulamasını kullanacağız.

SwiftKey Klavye Nedir, Ne işe yarar ?

SwiftKey Klavye Android cihazlarınızda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir emoji yani smiley paketi uygulamasıdır.

SwiftKey Klavye en iyi sonraki kelime tahmini, daha akıllı otomatik düzeltme, 800’den fazla emoji ve çok daha fazlasını sunmakta.

SwiftKey Klavye + Emoji Android uygulaması ücretsizdir. Çok sayıda emoji içeren ve klavye kişiselleştirme seçenekleri sunan bu uygulama hem yazma alışkanlıklarınıza cevap veren hem de pek çok dil seçeneği sunan bir uygulamadır. Ücretsiz olduğu için sadece uygulama içi satın alma teklifi sunar.

Androide Emoji Klavye Ekleme Nasıl Yapılır ?

Android akıllı telefonların beraberinde gelen klavye her ne kadar standart bir telefon kullanıcısının ihtiyacını karşılamak için yeterli olsa da işin içine akıllı telefonların amacı olan e-posta, sosyal medya ve iş iletişimi gibi diğer şeyler girdiği zaman oldukça yetersiz kalabiliyor.

SwiftKey Klavye ise stok klavyenin tüm eksiklerini başarıyla kapatarak akıllı telefonunuzda tüm yazı işlerinizi çok hızlı bir şekilde çözmenizi sağlıyor.

Swiftkey Klavye uygulamasını buradan(Güvenilir Google PlayStore linkidir.) yada Akıllı telefonunuzdan Google Play Store’a girerek telefonunuza yükleyin.

Android işletim sistemli cihazlarınızda, rehberinizdeki kişileri çeşitli emojilerle kaydetmek istiyor fakat yapamıyorsanız, sizler için anlattığımız Android’de Kişilere Emoji Nasıl Eklenir? yazımıza mutlaka bakınız.

Androide Emoji Klavye Ekleme için SwiftKey Klavye uygulamasını indirdikten sonra çok sayıda emoji içeren ve klavye kişiselleştirme seçenekleri sunan yeni klavyemizi aktifleştirmeye sıra geldi.

SwiftKey Klavye  uygulamasını aktifleştirmek için Android akıllı telefonunuzda Ayarlar ekranından Dil ve Giriş seçeneğine tıklayın.

Android-Klavye-Emoji-Ekleme-1

Dil ve Giriş ekranında Klavye ve Giriş Yöntemlerinin hemen altında bulunan Geçerli Klavye seçeneğine tıklayın.

Android-Klavye-Emoji-Ekleme-2

Ekrana gelen pencereden Klavyeleri Seç butonuna tıklayın.

Android-Klavye-Emoji-Ekleme-3

Açılan ekranda en alt kısımda bulunan Swiftkey Klavye seçeneğini aktif hale getirip emojili klavyenizi Android telefonunuzda rahatlıkla kullanmaya başlayın.

Android-Klavye-Emoji-Ekleme-4

Açılmayan Android Telefonu Kurtarma Yolları

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.