Eski Bilgisayarı Değerlendirmenin 11 Yolu

Genelde yavaş çalışan veya kullandığımız programları veya oyunları çalıştırmayan bilgisayarları bir rafa kaldırıp tozlanmasını bekliyoruz veya çöpe atıyoruz. Fakat eski PC’nizi fırlatıp atmak yerine farklı ihtiyaçlar için de kullanabilir, hiç beklemediğiniz bir şekilde işe yaramasını sağlayabilirsiniz. Üstelik eski bilgisayarınız için birçok farklı alternatif kullanım alanı da mevcut. İşte bu yazımızda Eski Bilgisayarı Değerlendirmenin 11 Yolu nu anlatacağız.

Teknoloji sürekli gelişirken bilgisayarlar ve mobil cihazlar da bu gelişmeye ayak uyduruyor. Daha güçlü işlemciler, daha güçlü ekran kartları gibi donanımlar bilgisayarların hesaplama gücünü artırırken kullanılan yazılımlar da buna bağlı olarak daha yüksek sistem gereksinimlerine sahip oluyorlar. Doğal olarak belli bir süre sonra bilgisayarımız güncel teknolojinin gerisinde kalıyor ve ihtiyaçlarımızı karşılamamaya başlıyor.

Eski Bilgisayarı Değerlendirmenin 11 Yolu

1-Eski Bilgisayarınızı Güvenlik Kamerası, Bebek Kamerası veya Evcil Hayvan Kamerası Yapın

Eski Bilgisayarınızı Çöpe Atmayın, Bu Yöntemlerle Değerlendirin

Bilgisayarınız yeni oyunları veya programları çalıştıramıyor olsa da web kamerası bağlanabilecek ve bu kameradan görüntü alabilecek yeterliliğe sahip olabilir. Bu durumda da bilgisayarınızı oldukça makul fiyatlı (hatta tamamen masrafsız) bir güvenlik kamerası sistemine dönüştürebilirsiniz.

Bilgisayarlarda çeşitli programlar kullanılarak web kamerasından alınan görüntüler online olarak yayınlanabiliyor ve kullanıcılar cep telefonlarından ve tablet gibi mobil cihazlarından veya başka bilgisayarlardan bu görüntülere erişebiliyorlar. Ayrıca bu programlar kamera hareket algıladığında kullanıcılara haber verecek, video kaydedebilecek veya resim çekebilecek şekilde yapılandırılabiliyor.

Bu yöntem ile eski bilgisayarınızı tatile çıktığınızda veya evde olmadığınızda beslediğiniz kedi ve köpek gibi hayvanlarınızı takip edebileceğiniz bir evcil hayvan kamerası veya bir bebek kamerası olarak da kullanabilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir