Uygulamaların Batarya ve Performans Tüketimleri

Android telefonunuzun bataryası sürekli olarak azalıyorsa sorunu cihazda aramayın. Standart batarya kapasitelerine sahip telefonların normal kullanımlara göre hesaplanmış dayanıklılık süreleri, telefona uygulamalar yüklendikçe azalıyor ve fabrika ayarlarından farklılıklar gösterebiliyor. Bu yazımızda Uygulamaların Batarya ve Performans Tüketimleri konusunu anlatıyoruz.

Kullandığımız cihaza yüklediğimiz uygulamaların ne kadar performans tükettiğini bilmekte fayda var. AVG Technologies isimli hepimizin tanıdığı güvenlik ve performans uygulamaları yazılım şirketi her yıl yayınladığı Android performans raporunu güncelledi.

Uygulamaların Batarya ve Performans Tüketimleri

Yeni rapora göre Android telefonların hem bataryalarının, hem de performanslarının katili olan yazılımlar şöyle listelendiler.

Hangi Uygulama Ne Kadar Performans Tüketiyor?

Hangi Uygulama Ne Kadar Performans Tüketiyor

Snapchat tam bir performans katili olarak AVG’nin performans tüketen uygulamalar listesinde zirvede. Snapchat Android telefonların cache belleğini de sömürüyor. Ardından Spotify ikinciliğe yerleşiyor. Bedava mesajlaşma ve telefon görüşmesi hizmeti veren LINE ise üçüncü sırada yer alıyor.

Hangi Uygulama Ne Kadar Batarya Tüketiyor?

Hangi Uygulama Ne Kadar Batarya Tüketiyor

Samsung TV’leri kontrol eden uzaktan kumanda uygulaması Samsung WatchON uygulaması tam bir batarya düşmanı. AVG bu uygulamayı “en yoğun batarya kullanan” uygulama ilan etmiş ve birinci sıraya yerleştirmiş. Performans katili Snapchat doğal olarak bataryalara da anlayışlı davranan bir uygulama değil. En çok batarya tüketen uygulamalar listesinde ikinci sıraya yerleşen Snapchat’in en yakın takipçisi Microsoft Outlook. Performansı etkileyen Spotify ise batarya tüketen uygulamalar listesinde alt sıralara gerilemiş görünüyor.

Oyunlar Bataryayı Nasıl Etkiliyor?

Uygulamalar bir kenara Android telefonların bataryaların hızla tükenmesi oynadığınız oyunlarla da doğrudan alakalı. Bu oyunların başında da Pokémon GO geliyor. Angry Birds, Candy Crush, Clash of Clans ve Clash Royale Pokémon GO’nun ardı sıra listeye giriyorlar.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir