En Çok Oynanan Araba Oyunları

Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda oynaması en keyifli oyunların hatırı sayılır bir bölümü araba oyunları. 2000’li yıllar araba oyunları için oldukça verimli geçerken özellikle son birkaç yılda harika gelişmeler yaşandı. İşte, son yılların en popüler araba oyunları diyebileceğimiz tam 11 tane oyun.

1. Real Racing 3 (Android, iOS – ücretsiz)

real-racing-3

Daha önceden ücretli olan Real Racing, bu versiyonuyla ücretsiz olarak piyasaya çıktı. Birçok kişi ücretsiz olunca kalitesinin düşeceğinden endişe ediyordu ama korkulan olmadı; oyun hala en iyi araba oyunları arasında yer almaya devam ediyor. Düzenli olarak güncellenen gerçek arabalar ve gerçek yarış yollar, tek kişilik ve çok kişilik modlar, farklı zorluklar bu oyunda.

2. Need For Speed: No Limits (Android, iOS – ücretsiz)

need-for-speed-no-limits

Araba yarışı oyunları arasında artık bir klasik olan Need For Speed, listemizde No Limits sürümüyle yer alıyor. Bu oyun, size bir yer altı yarış pistinde kısa ama yoğun yarış deneyimleri yaşatıyor. Kazanmak için drift yapmak veya nitroyu akıllıcı kullanmak gibi birçok ayrıntı bulunuyor. İndirmesi ücretsiz ama uygulama içi satın alımlar ve premium seçeneği de mevcut.

3. Fast & Furious: Legacy (Android, iOS)

fast-furious-legacys

Filmlerden uyarlanan araba oyunları arasına dahil olan “Hızlı ve Öfkeli”nin bu sürümü sokak yarışı, yol kontrolü ve driftleri birleştirerek oldukça oyunculara zevkli anlar yaşatıyor. Oyuncular filmdeki tanıdık yüzlerle veya onlara karşı çeşitli modlarda yarış yapabiliyor ve elliden fazla modifiye edilebilir araba toplayabiliyor.

4. Asphalt 8: Airborne (Android, iOS – ücretsiz)

Asphalt da Real Racing gibi yeni sürümünde ücretsiz olmayı tercih eden araba oyunları kervanına katılmış ama göz kamaştırıcı grafikleri ve hızlı tempolu yarışları yine endişelenecek bir durum olmadığını kanıtlıyor. Airborne, yani “havada” ismini boşuna almamış. Sayısız rampa ve benzeri unsurlarda ölüme meydan okuyan sıçramalar ve havada başka gösteriler yapabiliyorsunuz. Oyunda yüksek performanslı 56 araba mevcut.

5. GT Racing 2 (Android, iOS – ücretsiz)

Araba oyunları alanı oldukça rekabete açık. Bu oyun da Real Racing’in gerçekçi araba kullanma açısından tahtını sarsmaya hazırlanıyor. Oyunda 71 adet lisanslı araba var ve bu arabalarla 13 farklı yolda yarışabiliyorsunuz. Klasik yarışlara katılmanız veya birden fazla oyunculu yarışlarda şansınızı denemeniz mümkün.

6. DiRT Rally (Windows PC, PS4 ve Xbox One)

Bazı araba oyunları PC ve diğer masaüstü cihazlar için uyumlu üretiliyor. Onlardan biri de Dirt Rally. Oyun, adından da anlaşılacağı üzere ralliye odaklanıyor. Oyucular asfalt ve arazi yollarda, çeşitli hava durumlarında zamanla ve birbirleriyle yarışıyor. 17 araba, 36 aşama aralarında Monte Carlo’nun da olduğu üç gerçek mekan mevcut.

7. Forza Motorsports 6 (Xbox One)

Xbox One için araba oyunları denince akla artık bu oyun geliyor. Oyun, ıslak havada yarışmaya dayanıyor. Görüntülerin daha gerçekçi olabilmesi için yazılımcılar, gerçek dünyada su birikintilerinin nasıl oluştuğunu bile incelemiş. Forza 6, 450 araba ve 26 yolla alanında bir rekora da imza atıyor.

8. Assetto Corsa (Windows PC, PS4, Xbox One)

Çoğu simülasyon yarış oyunu gibi bu oyun da hızlı bir performans sergileyebilmesi için düzgün çalışan bir PC’ye gerek duyuyor. Esnekliği ve farklı modları sayesinde oyuncular tarafından sürekli güncel tutulabilmesi en büyük artılarından.

9. Need For Speed 2015 (Windows PC, PS4, Xbox One)

Araba oyunları arasında neredeyse rakipsiz olan Need For Speed’in masaüstü versiyonu da oldukça iddialı. 2015 sürümünü yüklemek için çevrimiçi bağlantıya ihtiyaç var. Oyundaki en büyük değişikliklerden biri manuel vitesin olmaması. Bu özelliği birçok hayran tarafından maalesef pek hoş karşılanmadı.

10. Project Cars (Microsoft PC, Linux, PS4, Xbox One)

Linux için araba oyunları az rastlandığı için Project Cars özellikle bu yazılımı kullanan oyuncuların ilgisini çekiyor. Diğer birçok masaüstü cihazda da oynanabiliyor. Düşük bütçeli bir oyun olduğu için araba sayısı sınırlı. Xbox versiyonunda hatalar ve düşük çözünürlük sorunu var. Ama gerçek yarış ortamı söz konusu olunca rakiplerine epey fark atıyor.

11. The Crew: Wild Run (Windows PC, PS4, Xbox One, Xbox 360)

Bu oyun, ABD’de açık havada geçen bir araba yarış oyunu. Eleştirmenler oyunun zengin grafiklerini överken zayıf fiziğini eleştiriyorlar. Oyun, yolların kralını belirlemek için oyuncuları “The Summit” diye bir yere götürüyor ve oyuncular yol boyunca ABD’nin ünlü mekanlarından geçiyor. Sadece araba değil motosiklet veya canavar kamyonlar da seçebiliyorsunuz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.