Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonu ile Tanışın!

Akıllı telefon denildiğinde, aklımıza hemen büyük ekran boyutuna sahip telefonlar geliyor. Cepte kabalık hissi oluşturan ve ceplere sığmayan telefonları hemen hemen akıl edebiliyoruz. Fakat 2.4 inç ekran boyutuna sahip olan bir telefonun, üretilmesine ihtimal verir miydiniz? Aklınızdan geçirince böyle bir şeyin olmayacağını tahmin edebilirsiniz fakat, aslında böyle bir şey var.

Posh Mobile’ın Micro X modelini gördükten sonra, akıllarınıza gelen büyük ekranlı telefonları tamamen unutacaksınız. Sadece 2.4 inç ekran boyutuna sahip olan ve fiyat olarak da çok uyguna satılan Micro X, görenleri şaşırtıyor.

2.4 inç boyutundaki Micro X, LCD ekran kalitesine sahip. Telefon neredeyse avucunuzun içinde kaybolacak kadar küçük. 1GHz hızında çift çekirdek sistemini barındıran Micro X, 512 MB Ram kapasitesini de barındırıyor. Android sürümü biraz eski olsa da, bu telefon için oldukça yeterli. Cihazın işletim sistemi Android 4.4 KitKat  sisteminden oluşuyor. Arka kamera 2MP, ön kamera ise VGA kalitesinden oluşuyor.

Çift sim destekli Micro X’in bataryası da çıkartılabiliyor ve batarya gücü de 650mAh olarak belirlenmiş. Bu özeliklere yakın olan diğer cihazlara bakacak olursak, 1.500TL altında bir fiyatla karşılaşmamız mümkün olmuyor. 2.4 inçlik Micro X’in en çekici yönü de fiyatı. Ürünün etiketi 55 dolar olarak belirlenmiş. Akıllı telefonlarda farklılık arayanlar veya basit bir kullanım stili isteyenler için bu cihaz ve bu fiyat kesinlikle reddedilemez.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.