Batarya Dolduğunda Telefonunuz Uyarı Versin!

Akıllı şarj özellikleri ile donatılmış bazı Android cihazlar, cihaz şarjdeyken batarya tam dolu konuma ulaştığında prizden kabloya aktarılan gücün bataryaya ulaşması kesilmeye çalışılır. Böylelikle hem cihazınız uzun süre şarjda kalmanın batarya üzerinde yarattığı aşırı sıcaklık gibi yan etkilerden korunurken faturanıza yansıyan tüketim normalden az olur. Batarya Dolduğunda Telefonunuz Uyarı Versin istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Eğer siz de cihazınızı uzun süre şarjda bırakmak zorunda kalıyor ve telefonunuz şarjdayken çalışma alanınızın uzağında kalıyorsa bataryasını sürekli kontrol etmek pek pratik olmayacaktır.

Batarya Dolduğunda Telefonunuz Uyarı Versin!

Bu noktada karşımıza Full Battery & Theft Alarm adında ücretsiz bir Android uygulaması çıkıyor. Bu uygulama cihazınız tam dolu durumdayken ister ses isterse titreşimle kullanıcısını uyararak şarjdan çıkarmasını hatırlatıyor. Ayrıca ek bir özellik olarak birisi cihazı şarjdan çıkarırsa yine size uyarı veriyor.

Full Battery & Theft Alarm Uygulamasını  buraya tıklayarak Android cihazınıza yükleyin. Ücretsiz olmasının yanı sıra sadece Android 2.3.3 ve üzeri sistemlerde çalışıyor. Oldukça küçük boyutuna rağmen iyi bir iş başaran Full Battery & Theft Alarm’ı yükledikten sonra ilk çalıştırmanızda bazı izinler istenecek. Bunları onaylayarak uygulamanın tüm fonksiyonlarının işler olmasını sağlıyorsunuz.

Bataryanız Dolduğunda Telefonunuz Uyarı Versin1

Uygulama ekranından batarya yüzdenizi net bir şekilde görebilir ve batarya sıcaklığı, şarjın dolmasına ne kadar zaman kaldığı ve bataryanızın genel kondisyonu ile ilgili kısa bilgileri bulabilirsiniz. Alt taraftaki beyaz alan ise uygulamanın asıl özelliklerini kullanmanıza yarıyor. Solda gördüğünüz CHARGE ALARM butonunu kullanarak şarj %100‘e ulaştığında çalacak bir alarm seçebilir ve THEFT ALARM ile daha önce bahsettiğimiz gibi cihazın şarjdan çıkarıldığında uyarı vermesini sağlayabilirsiniz. Bu uyarılar yalnızca bir titreşim olabileceği gibi klasik bir alarm ya da sadece bir bildirim olarak seçilebilir.

Bataryanız Dolduğunda Telefonunuz Uyarı Versin2

Uygulamanın ayarlar ekranında ise daha fazla seçeneği bulmak mümkün. Eğer siz de Full Battery & Theft Alarm gibi yerine göre çok kullanışlı olabilecek ücretsiz bir Android batarya uygulaması arıyorsanız denemekten çekinmeyin.

Batarya Dolduğunda Telefonunuz Uyarı Versin! yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir