Windows 10’da Mağaza Uygulamaları Güncelleme Nasıl Yapılır?

Windows 10’da Mağaza Uygulamaları Güncelleme Nasıl Yapılır

Windows 10 için kullanışlı olan bir çok uygulama mevcuttur, ancak geleneksel masaüstü uygulamalar ile karıştırılabilir. Yeni güncellemeler sayesinde Mağazada kullanışlı ve iyi tasarlanmış bolca uygulama var.

Zaten Mağaza incelemeleri yapanlar ve bir çok uygulama yükleyenler olmuştur. Anlayacağınız Windows 10 kullanıcılarının çoğu Mağazadan uygulama yüklemeyi iyi biliyor. Ama yüklü uygulamalar için güncelleme olduğu zaman bu güncelleme yüklemesi konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor.

Varsayılan ayarlar ile Windows 10 otomatik olarak uygulama güncelleştirmelerini yükler. Güncellemeleri kontrol etmeniz ve yüklemeniz gerekmez. Windows işletim sistemi için geleneksel masaüstü programlarının aksine, Windows 10 Mağazadan yüklenen uygulamaları güncellemeniz gerekmez anlamına gelir.

Windows 10 otomatik olarak kontrol eder ve arka planda uygulama güncellemelerini yükler. Güncellemeler otomatik yüklendiğinde eğer uygulama arayüzünde bir değişiklik yoksa, güncellemenin yapılıp yapılmadığı fark edilmez. Bu nedenle bir çok kullanıcı uygulama güncellemelerini elle kontrol etmek ve yüklemek ister.

Aşağıda Windows 10 otomatik uygulama güncellemeleri kapalı olduğunda, uygulama güncellemelerini elle yüklemek nasıl yapılır göstermeye çalışacağız.

Windows 10 uygulama güncellemelerini elle kontrol edin ve yükleyin

1.Adım: Başlat Menüsünde veya Görev çubuğu üzerinde Mağaza simgesine tıklayarak Mağaza’yı açın. Mağaza uygulaması eğer Başlat Menüsünde yoksa, arama kısmına Mağaza yazın ve bulun.

windows-10-da-magazadan-uygulama-guncelleme-nasil-yapilir222

2.Adım: Mağaza açıldıktan sonra, sağ üst kısımda kullanıcı simgesine tıklayın (aşağıdaki resme bakın) ve ardından İndirmeler ve güncelleştirmeler seçeneğine tıklayın.

windows-10-da-magazadan-uygulama-guncelleme-nasil-yapilir-1

3.Adım: Son olarak, Mağazadan yüklediğiniz uygulamalar için kullanılabilir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için Güncellemeleri denetleyin düğmesine tıklayın.

windows-10-da-magazadan-uygulama-guncelleme-nasil-yapilir-2

Güncellemesi olan uygulamalar listelenecektir ve güncellemeyi kolayca buradan yükleyebilirsiniz. Tek bir uygulamayı veya tüm uygulamaları güncelleme için seçenek sunacaktır.

Kaynak: Tam İndiriyo

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.