Instagram’da İstenmeyen Yorumlar Nasıl Engellenir?

Instagram, istenmeyen yorum engelleme özelliğini ilk etapta ünlüler için kullanıma sunmuştu. Ancak instagram aldığı yeni güncelleme ile istenmeyen yorumları engelleme özelliğini tüm kullanıcılarına sundu.

Yorum Engelleme özelliğini aktif hale getirdiğiniz zaman kullanıcılar tarafından sıklıkla bildirilen yorum ve kelimeler otomatik olarak algılanıyor ve böyle bir yorum sizin fotoğraf veya videolarınıza yapıldığı zaman bu yorumlar size ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor. Ayrıca ekstra olarak dilediğiniz kelimeleri kendiniz belirleyerek bu kelimelerin geçtiği yorumları engelleyebilirsiniz.

Instagram’da yorumları engellemek için aşağıdaki adımları yapın.

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta … simgesine dokunun.

instagram-profil-ayarlar

  • Açılan menüde yer alan Yorumlar seçeneğini seçin.

insttagram-secenekler-yorumlar

  • Yorumlar sayfasında “Uygunsuz yorumları gizle” seçeneğinin yanındaki sürgüyü çekerek aktif hale getirin. Sayfanın alt kısmında bulunan “Özel Anahtar Sözcükler” kısmına engellemek istediğiniz kelimeleri aralarında virgül bulunacak şekilde yazın. Böylece bu kelimeleri içeren yorumlar gizlenecektir. Son olarak sayfanın sağ üst köşesinde bulunan Mavi Tik onay işaretine dokunarak Kaydedin.

instagram-uygunsuz-yorumlari-gizle

Yukarıda anlattığımız işlemi yaptığınız zaman sıklıkla bildirilen uygunsuz yorumlara (küfür, ırkçılık vb) benzer yorumlar size yapıldığını zaman bu yorumlar otomatik olarak gizlenecek ve kimseye gösterilmeyecektir. Ayrıca belirttiğiniz kelimelerin bulunduğu yorumlarda gizlenecektir.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.