Windows 10’da Hızlı Erişim Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Windows 10'da Hızlı Erişim Geçmişi Nasıl Temizlenir

Windows 10’da Dosya Gezginini (Windows Gezgini olarak da bilinir) açtığımız zaman varsayılan olarak Hızlı Erişim açılır. Bildiğiniz gibi, Hızlı Erişim son kullanılan tüm dosyaları görüntüler ve hızlı bir şekilde son kullanılan dosyalara erişmek ve sık sık dosyaların orijinal konumuna gitmek zorunda kalmadan klasörleri açabilir.

Hızlı Erişim kullanışlı bir özellik olmakla birlikte, zaman zaman gizliliği korumak için Hızlı Erişim geçmişini silmek isteyebilirsiniz. Sık sık kullanılan klasör ve son kullanılan dosyaları görüntülememek için Hızlı Erişimi durdurmak mümkün olmakla birlikte, bu özelliği devre dışı bırakmak yerine sadece geçmişini temizlemek isteyebilirsiniz.

Neyse ki, CCleaner gibi temizleme programları kullanmadan Hızlı Erişim geçmişini temizlemek için bir seçenek vardır. Birkaç fare tıklaması ile Hızlı Erişim geçmişini temizleyebilirsiniz.

Hızlı Erişim ve Dosya Gezgini geçmişini silmek, son kullanılan tüm dosya ve klasör girdilerini silmek anlamına gelir.

Windows 10 Hızlı Erişim geçmişini silmek için aşağıda gösterilen adımları uygulayın.

1.Adım: Görev çubuğundaki Dosya Gezgini simgesini tıklayarak veya Başlat menüsünün sol tarafında Dosya Gezgini simgesini tıklayarak Dosya Gezgini’ni açın.

Windows 10'da Hızlı Erişim Geçmişi Nasıl Temizlenir-1

Windows 10'da Hızlı Erişim Geçmişi Nasıl Temizlenir-2

2.Adım: Klasör Seçeneklerini açmak için, Dosya menüsünü tıklayın ve sonra Klasör ve arama seçeneklerini değiştir seçeneğine tıklayın.

Windows 10'da Hızlı Erişim Geçmişi Nasıl Temizlenir-3

Adım 3: Genel sekmesi altında Gizlilik bölümünde Hızlı erişimde son kullanılan dosyaları ve klasörleri göster seçenekleri işaretlidir. Sadece burada Temizle düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Windows 10'da Hızlı Erişim Geçmişi Nasıl Temizlenir-4

Evet Hızlı Erişim’deki tüm girdiler silinmiştir.

Kaynak: Tamindiriyo

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir