WhatsApp’ta Engellendiğiniz Nasıl Anlaşılır?

WhatsApp dünya da  en yaygın ve popüler mobil mesajlaşma platformudur. Bu mesajlar, fotoğraflar ve hatta videolar çok kolay olarak WhatsApp ile gönderilir. Peki ya gönderirken engellendiğinizin farkında değilseniz! Çok kötü bir durum değil mi? Size bu yazımızda WhatsApp’ta Engellendiğiniz Nasıl Anlaşılır konusunda yöntemler anlatacağız.

WhatsApp’ta Engellendiğiniz Nasıl Anlaşılır?

Yöntem_1: Son Görülme Durumuna Bakmak 

WhatsApp Son Görülme özelliği profilinizde aktive edilirse, bu da diğer insanların en son ne zaman WhatsApp’a girdiğinizi görmeleri mümkün olacak anlamına gelir.Ama eğer birisi sizi bloke ederse yani engellerse WhatsApp’da son görüldüğü durum görünür olmayacaktır.Bu durum sadece engellendiğiniz anlamına gelmesi için yeterli bir sebep değildir.Çünkü son görülme özelliği kullanıcılar tarafından herkes için pasif yapılabiliyor.

Yöntem_2: WhatsApp Profil Fotoğrafına Bakmak

Birisi WhatsApp sizi bloke ettiğini anlamak için, o kişinin profil resmine bir göz alarak tespit edilebilir. Eğer birisi tarafından engellenirseniz, onun profil resmi görmek mümkün olmayacaktır. Bu kesin olarak engellendiğiniz anlamına gelir.

Yöntem_3: Mesajın İletilip İletilmediğini Kontrol Etmek

Birisi sizi bloke ederse/engellerse, mesajlar o kişiye teslim edilmez. Bu gönderilen mesajların çift tik işareti ile işaretlenmeyeceği anlamına gelir. Alıcı iletiyi aldığında okundu bilgisi (çift tik işareti; iletildi anlamına ve çift tik işaretinin mavi olması ise okundu anlamına gelir ) gelir. Ama bu durum tek başına bloke olduğunuz anlamına gelmez. Çünkü alıcı tarafında telefon kapalı ya da internet yoksa çift tik işareti olmaz bu işaret tek tik işareti olur.

Yöntem_4: WhatsApp Üzerinden Arama Yapmaya Çalışın

Birisi sizi bloke ederse, bu kişi ile kesin olarak WhatsApp üzerinden asla arama yapamayacağınız anlamına gelir. Eğer WhatsApp ile sizi bloke edeni ararsanız, çağrı otomatik olarak bağlanmadan sona erecektir.

WhatsApp’ta Arama Engelleme ve Yönlendirme

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir