WhatsApp Grup içi Etiketleme Özelliği

Birçok özellik eklenerek yenilenmeye devam eden WhatsApp Grup içi Etiketleme Özelliği ‘ni devreye soktu. Bu özellikle bir WhatsApp grubunda o sırada özellikle seslenmek istediğiniz kişiye özelden yazmak yerine @ işareti koyup kişiyi seçerek direkt olarak seslenebiliyorsunuz.

WhatsApp Grup içi Etiketleme Özelliği

Şimdi ise WhatsApp bu durumu değiştirerek etiketlenen kişiye zorunlu olarak bildirim gönderme sistemine geçti. Yani diyelim ki arkadaşlar arasında bir goygoy grubu kurdunuz ve o gün grupta dönen muhabbetler hiç ilginizi çekmediği ve durmadan bildirim geldiği için grubu sessize alıp üstüne üslük bildirimleri göster seçeneğini de işaretlemediniz.

WhatsApp Grup içi Etiketleme Özelliği

Ancak grupta kesinlikle cevap vermeniz gereken bir durum dönüyor ve size bildirim gitmediği için konuşulanlardan haberiniz yok. İşte tam bu anda devreye etiket sistemi girecek. Böylece arkadaşınız sizi etiketleyerek grup bildirimleriniz kapalı olsa dahi özellikle size bir bildirim gelecek ve konuya müdahil olabileceksiniz.

Tabii bu durum sürekli etiketleme ile kötüye de kullanılabilecektir. Ancak genel manada mantıklı sayılabilecek bir yenilik. Fakat biraz önce dediğim gibi, grubu sessize alan bir arkadaşınız varsa o ya dinlenmek istiyordur, ya da yoğun olduğu için cevap verememektedir, üstüne üslük etiket yağmuru yapıp adamı çığırından çıkarmaya gerek yok tabii 🙂

WhatsApp’ta Ekran Kilidini Açmadan Mesaj Cevaplama

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.