Upload Hızı Nedir?

Upload Hızı Nedir

İnternet dünyasında sık kullanılmayan bir terim olan  UPLOAD HIZI aslında pek çok kimse tarafından dikkate alınmasa da oldukça önemli bir kavram diyebiliriz. Upload hızı herhangi bir cihazdan başka bir cihaza (server v.s) bir veriyi yükleme/gönderme işlemidir. Bu bir mail, resim, fotoğraf, video olabilir. Kısaca Upload Hızı bir bilgisayarın YÜKLEME HIZI diyebiliriz. Yükleme hızınızı belirleyen size internet hizmet veren firmadır. TTNET, Smile ADSL, Superonline gibi. İnternet hizmeti veren kuruluşlar download hızı oldukça değişkenlik göstermektedir.

Siz bir kişiye bir mail, resim, fotoğraf, video göndermek istediğinizde yükleme işlemi için belirli bir süre beklemek durumundasınız. Size internet veren firmanın size sağladığı hız limitinde yükleme yapabilirsiniz. Elbette karşı tarafında sunucu, bilgisayarı ve ağ durumu etkilidir. Ancak en büyük etki internet şirketinizin size vermiş olduğu Upload Hızıdır.

Upload hızınızı internet hizmeti aldığınızda firmadan yükseltebilirsiniz ancak biraz maliyetli olduğunu söyleyebilirim.

Yükleme (Upload) ve İndirme (Download) Hızınızı  verdiğim linkleri tıklayarak öğrenebilirsiniz. TTNET Tıkla ve Speed Test Tıkla

yükleme-indirme-hızı-test

Kaynak: Tech-Worm

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir