iPhone’da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma

Android telefonumuzda dilediğimiz bir müziği zil sesi yapma imkanımız varken, iPhone’da sadece iTunes’dan satın aldığımız müzikleri zil sesi olarak kullanabiliyoruz. Apple’ın koyduğu bu kuralı kolaylıkla aşmamız mümkün.  iTunes yazılımına ihtiyaç duymadan iPhone’da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma’nın nasıl yapılacağını anlatıyoruz.

iPhone’un kendi zil seslerinden sıkıldıysanız sevdiğiniz bir şarkıyı zil sesi yapmak istiyorsanız şimdi anlatacağımız adımları takip ederek bu işlemi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için önceden bilgisayarınıza müzik indirmiş olmanız gerekiyor. Eğer bilgisayarınızda müzik yoksa buraya tıklayarak nasıl müzik indirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1.Adım

iTunes‘i açın ve bilgisayarınızdaki müziği sürükleyerek iTunes’daki Müziklerinize bırakın.

iPhone'da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma1

2.Adım

Seçtiğiniz müziğin üzerine sağ tıklayın ve “Bilgi Ver” seçeneğini tıklayın. Seçenekler sekmesine gelin. Orada “Başlat” ve “Durdur” olarak iki kutucuk göreceksiniz. Müziğin ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini buradan deneyerek ayarlayın ve kutucukları işaretleyin. iPhone’da zil sesi olarak çalacak olan parça sadece 40 saniye duyulacaktır. Bu sebepten dolayı şarkının başlama kısmıyla bitiş kısmı arasında 40 saniye olması gerekiyor. ( Örneğin şarkınız 0.00’da başlıyorsa durdur kısmına 0.40 yazmalısınız )

iPhone'da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma2

iPhone'da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma3

İşlemi tamamladığınızda “Tamam” diyerek onaylayın.

3.Adım
Şarkıya tekrar sağ tıklayarak şarkının bir AAC sürümünü Yarat düğmesine basın. Artık kitaplığınızda özgün bir AAC sürümü olacak. İsterseniz bu sürümün adını orjinalinden ayırt etmek için değiştirebilirsiniz.

iPhone'da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma4

 

4.Adım

Oluşturduğunuz AAC şarkısını sürükleyin ve masaüstüne bırakın. Daha sonra bu şarkı uzantısını “m4r” olarak değiştirin. Bunu yapabilmek için ise önce Denetim Masası -> Dosya Gezgini Seçenekleri -> Görünüm -> Bilinen Dosya Türleri İçin Uzantıları Gizle önündeki tiki kaldırın.

iPhone'da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma5 iPhone'da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma6 iPhone'da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma7 iPhone'da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma8

5.Adım
Bilgisayarınıza iPhone’unuzu bağlayın ve iTunes’u açın. Yukarıdan üç noktayı seçin ve açılan menüden “Ses Tonları” öğesini tıklatın.

iPhone'da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma9

6. Adım
Ses Tonları bölümüne masaüstünden az önce uzantısını değiştirdiğiniz şarkınızı sürükleyin.

7.Adım
iPhone simgesine tıklayın ve Ses Tonları bölümüne gidin -> Ses Tonlarını Eş Zamanla -> Seçilen Ses Tonları -> ve Şarkınızı  seçin ve Uygula butonuna basın.

Son adım olarak Telefonunuza dönün ve Ayarlar > Sesler > Zil Tonu bölümünden zil sesinizi değiştirin.

Bu işlemi tekrarlayarak istediğiniz müzikleri iPhone’unuzda zil sesi olarak kullanabilirsiniz.

iPhone’da Herhangi Bir Müziği Zil Sesi Yapma yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir