Ucuz Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Çeşitli özelliklerden kısılarak piyasaya sürülen bütçe dostu akıllı telefonlarda seçim yapmanızı kolaylaştırmak için Ucuz Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey konumuzu hazırladık. Bu cihazlar kısa sürede büyük bir pazar oluşturdu. Peki ama bu pazarda bize uygun en iyi ürünü nasıl bulacağız? İşte Ucuz Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Ucuz Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

1- En Az 720p Ekran

720p Ekran

Baktığınız akıllı telefonlarda ne olursa olsun en az 720p HD ekran (1280×720) olmasına dikkat edin. Fotoğraflar ve videolar göze daha hoş gelecektir. Bunun yanında, eğer düşük çözünürlüklü bir telefon tercih ederseniz bazı web sayfalarına erişmekte dahi güçlük çekersiniz.

2- En Az 2 GB RAM ve 16 GB Depolama

En Az 2 GB RAM ve 16 GB Depolama

Android cihazlardaki en büyük sorunlarından biri hiç kuşkusuz depolama alanının büyük bölümünü yerleşik dosyaların yemesi. Yani 8 GB depolama alanına sahip bir cihaz aldınız diyelim, bunun yarısını zaten sistem dosyaları hapsediyor. Geriye kalan alan da size yetmeyeceğinden mutlaka 16 GB depolama alanına sahip cihazları tercih etmelisiniz. RAM’e gelince, performans kayıplarının büyük çoğunluğu RAM ile alakalıdır. Dolayısıyla en az 2GB RAM sizi kısmen bu kayıplardan kurtarabilir.

3- Ailemizin sevilen çocuğu micro-SD

Micro-SD Kartlar

Telefonlarınızda fotoğraf ve müzik arşivlemeyi sevenlerden biriyseniz dahili depolama size yetmeyecektir. Diğer yandan, akıllı cihazınızda oyun veya bolca uygulama da barındırıyorsanız en az 32 GB’lık bir micro-SD işinizi görecektir.

4- Android 6.0 Marshmallow veya daha iyisi

Android Marsmallow veya daha iyisi

Dostlar 2016 yılındayız, Android Nougat belli olmuş, her şey giderek gelişiyor, lütfen Android Lollipop olan telefonlardan almayalım. Performans ve pil ömrüyle ilgili birçok önemli özelliği etkilediğinden en az Android 6.0 Marshmallow öneriyorum.

5- Oleofobik Cam’ı Unutmayalım

Oleofobik Kaplama

Oleofobik cama sahip akıllı telefonlar parmak izlerinizi kolaylıkla silmenizi sağlar ve ekranınız şık durur. O yüzden dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden biridir. Aksi taktirde telefonunuzdan soğursunuz, benden söylemesi.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.