Türkiye’de Kışın Balayında Nereye Gidilir?

Evlilik hazırlıkları, gelinlik, damatlık, davetliler derken balayını düşünmeye pek vakit kalmıyor. Yaz düğünleri için çözüm kolay, ülkemizin güneyi zaten tüm dünyadan turistleri ağırlıyor. Fakat düğün kışa denk geldiyse çiftleri alıyor bir telaş. Biz de size kış aylarında balayı için tercih edebileceğiniz lokasyonları araştıralım dedik. Mutlaka size ve zevkinize uyan biryer bulacaksınız.

2kis-aylari-balayina-cikmak

Eğer İstanbul’da ikamet ediyorsanız, hem de kısa bir balayı düşünüyorsanız fazla uzağa gitmenize gerek yok. İstanbul’a yarım saat mesafedeki Ağva doğayla ve eşinizle başbaşa vakit geçirebileceğiniz büyülü bir balayı vaadediyor. Dilerseniz bisiklet turlarına katılabilir, doğa yürüyüşleri yaparak muazzam fotoğraflar çekebilirsiniz.

2turkiyede-kisin-balayi-abant-golu

Ağva gibi yakınlarda bir balayı tasarlayan çiftlerimiz için bir başka önerimiz Abant gölü. Abant gölü kenarındaki, doğayla özdeş lüks otellerde balayınızı huzur içinde geçirebilir, kışın buz tutmuş göle karşı sıcak çaylarınızı yudumlayabilirsiniz.

3kisin-balayina-gidilecek-yer-kapadokya

Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada ünlü olan Kapadokya’yı görmediyseniz bundan daha iyi fırsat olamaz. Muhteşem manzaraları ve doğal güzellikleri karşısında büyülenmemek imkansız. Kışın hava durumuna bağlı olarak, uygun olması durumunda bu manzarayı bir de kuş bakışı olarak balondan görebilirsiniz. Kışın da yazın kadar güzel olan Kapadokya size balayınızı bile uzattırabilir.

4kisin-balayinda-nereler-gidilir-uzungol

Saydığımız diğer bölgelere göre biraz daha uzak olan Trabzon’da iyi bir tercih balayınız için. Trabzon şehir merkezine 1,5 saat mesafedeki uzungöl, dağ yamacından düşne kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş bir göl. Doğal güzelliklerinin yanı sıra, ahşap evleriyle de bilinen bu yer, sadece yerli değil yabancı turistler tarafından da ziyaretçi akınına uğruyor.

1439038259

Kış aylarında baharı yaşamak isteyenler için bu önerimiz. Akdeniz’in büyüklük olarak 3. büyük adası olan Kıbrıs’ın en cazip tarafı her daim ılıman olan iklimi. Aynı zamanda her bütçeye uygun otel alternatifleri de bulmak mümkün. Yılın her mevsiminde ilgi çeken Kıbrıs’ta eğlenceli bir balayı geçirebilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.