TTNet ve Superonline Wifi Şifre Değiştirme

Bu yazımızda evde, işyerinde modem üzerinden TTNet ve Superonline Wifi Şifre Değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Evde işyerinde internet kullanıcılarının büyük çoğunluğu artık wifi üzerinden internete bağlanıyor. Zamanla wifi şifrenizi unutabilirsiniz veya şifrenizi başkasının bildiğini düşünerek değiştirme isteyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Wifi şifrenizi komşunuza verdiniz oda başkasına verdi, belli bir süre sonra bir bakmışsınız şifreniz ortalıkta dolaşıyor.

Özellikle kotalı internet kullanıcıları şifre verme konusunda çok dikkatli olmalıdır. Bir film izleyerek sizin bütün kotanızı bitirebilir.

Başka bir sebep ise wifi şifre kırma programları ile şifrenizin kırılma ihtimaline karşı 2-3 ayda bir şifrenizi değiştirmeniz güvenliğiniz açısından iyi olur. Büyük-küçük harf ve rakamlar kullanarak karmaşık bir şifre belirleyiniz.

Kullandığımız internet ağının başkaları tarafından kullanılmasını istemiyorsanız Modeminize şifre koymak zorundasınız.Yani modeminizin kullanıcı arayüzüne giriş yaparak Wireless şifrenizi değiştirmelisiniz.Bu sayede sadece şifreyi verdiğiniz kişiler sizin internet bağlantınızı kullanabilir.

Aşağıdaki adımları takip ederek sadece 5 dakika içerisinde Wifi şifre değiştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

TTNet ve Superonline Wifi Şifre Değiştirme

1.Modeme bağlanmamız gerekiyor. Bunun için internet tarayıcınıza (Chrome,Firefox) modem IP adresini yazmanız gerekiyor. Aşağıdaki verilen modem IP adreslerini deneyerek modem arayüzünüze bağlanın.

192.168.1.1

192.168.1.2

192.168.2.1

TTNet ve Superonline Wifi Şifre Değiştirme

2.Modem arayüzüne bağlanınca karşımıza yukarıdaki yada benzeri bir ekran çıkar. Burada sizden modem şifrenizi ister.

TTNet  internet sağlayıcısı kullanıyorsanız, Kullanıcı Adı: admin ve Şifre: ttnet yazarak giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmazsa, Kullanıcı Adı: admin ve şifre alanını boş bırakarak deneyiniz.

Superonline internet sağlayıcısı kullanıyorsanız, Kullanıcı Adı: admin ve Şifre: superonline yazarak giriş yapabilirsiniz.

Bakınız : Modem Arayüz Şifreleri

Modem şifrenizi daha önce siz belirlediniz ve hatırlamıyorsanız, modem arkasında bulunan reset tuşu ile 5-10 saniye basılı tutarak modemini resetleyerek yada internet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerine bağlanarak şifrenizi öğrenebilirsiniz.

TTNet ve Superonline Wifi Şifre Değiştirme

3.Modeme giriş yaptıysanız; ekranda kablosuz ağ yazan menüyü bulunuz. Buradan şifreyi istediğiniz şekilde ayarlayıp kaydet sekmesine tıklayınız. Böylece wifi şifreniz değişmiş olacaktır.

Wifi şifre değiştirme yaparken;

Daha öncede belirttiğimiz gibi ardışık olmayan büyük/küçük harf , rakam , sembol kullanmaya gayret gösteriniz. Konu hakkında değerli yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

TTNET ZyXEL Wifi Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir