Sosyal Medya Hesabını Kapatanların Karşılaştığı İçler Acısı 10 Durum

Sosyal Medya Hesabını Kapatanların Karşılaştığı İçler Acısı 10 Durum başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sosyal medya hesaplarının bağımlılık seviyesi oldukça yüksek. Bu şekilde insanların sosyal medya bağımlılıkları devam ederse ileride neler olacağını tahmin bile etmek istemiyoruz. Bağımlıların dışında sosyal medyanın zararlarının farkına varıp erkenden üyeliklerini donduran insanlar da yok değil. Nefsine hakim olan bu insanlar nedendir bilinmez ama diğer bağımlılar tarafından kıskanılır. Aslına bakarsanız sosyal medyayı tamamen bırakmakta en az bağımlı olarak kullanmak kadar kötü. Size bu yazımızda  Sosyal Medya Hesabını Kapatanların Karşılaştığı İçler Acısı 10 Durumu inceleyeceğiz.

 Sosyal Medya Hesabını Kapatanların Karşılaştığı İçler Acısı 10 Durum

1) Bilgisayarını açtığında her seferinde tarayıcıya Facebook’un adresini yazarak girme deneyiminde bulunursun. Ama gerçek şu ki senin artık böyle bir sosyal medya hesabın yok.

İnternette Arama Yapmak

2) İlk başta her şey güzeldir. Ama klişe olarak söyledikleri gibi her güzel şeyin de bir sonu var… İşte sinir bozucu maceralar başlıyor…

Her yolunda mı gidiyor dediniz?

3) Arkadaş ortamında dönen esprilere bir türlü anlam veremezsin. Onlar gülerken sen içinden anlamsızca “yahu yine n’olmuş?” cümlesini kurarsın.

Anlamsızca

4) Arkadaşlarınızla birlikte olduğun fotoğraflara bir türlü ulaşamazsın. Gizli hesaplar sana adeta  aşağıdaki “gif”teki çocuğun yaptığını yaparlar.

Ne onunda mı hesabı gizli?

5) Sosyal medyada moda olan konular hakkında fikirlerin sorulduğunda elinde söyleyebilecek hiç bir şeyin olmaz.

Evet Evet Anlıyorum

6) Tabii sosyal medya hesabın olmadığı için tüm arkadaşlarının doğum gününü kutlamayı da unutursun.

Unuttunuz Değil mi?

+ aa Kenan sen benim doğum günümü kutlamadın değil mi? İnsan bir mesaj atar ya.

7) Seni arkadaş olarak eklemek isteyenler kullanıcı adını sorduğunda çaresiz kalırsın. Çünkü ardından sorular yağmur gibi gelecektir.

Delirmek üzeresiniz belli oluyor

-Ben sosyal medya sitelerini kullanmıyorum.

+Gerçekten mi? Nasıl bıraktın anlatsana.

+Zor olmuyor mu?

+İnsanların ne yaptıklarını merak etmiyor musun?

+Hiç bir hesabın mı yok? Twitter, Facebook …??

8) Aylarca girmemek için uğraştığın hesabına arkadaşlarının çıkarından dolayı inatla giriş yapmaya zorlanırsın.

Sakin olmanızda fayda var

-Ya kanka lütfen ya. Bak mutlaka fotoğrafımı beğenmen lazım.

9) Sosyal medya bağımlıları sana hep zor anlar yaşatır. Ama bir süre sonra anlarsın ki Facebook kullanmadığında oldukça fazla boş vaktin olabiliyor. Boş kalan sürede hobilerini rahatlıkla yapabilir ve arşivdeki filmlerini izleyebilirsin. Bundan daha güzel bir şey var mı?

Yaşasın Balonlar

10) Kim ne derse desin yapmak istediğini yap. Hayat Facebook gibi sosyal medya siteleri olmadan da güzel. Elbette alışman biraz zaman alacaktır. Ama yılma, kararının arkasında dur. Sonunda zafere ulaşacaksın. (Biraz fazla gaza getirdim sanki. Şu anda kendi hesabımı kapatmaya gidiyorum)

Sonunda Zafer Sizin!

Sosyal Medya Hesabını Kapatanların Karşılaştığı İçler Acısı 10 Durum başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.