PokeStop ve Gym Oluşturma İsteği Gönderme

Nihayet etrafında hiç PokeStop ve Gym görmeyen oyuncular Pokemon GO‘nun geliştiricilerine yani Niantic’e bunun hakkında istekte bulunabilecekler. PokeStop ve Gym Oluşturma İsteği Gönderme için adımlarımızı takip edin.

PokeStop ve Gym Oluşturma İsteği Gönderme

Daha önceki yazılarımızda ve bazı yorumlarda dile getirdiğimiz gibi Pokemon GO’da Gym ve PokeStop’lar Ingress isimli oyundan alınan verilerle oluşturulmuştur. Ancak ya etrafınızda bunlardan hiçbiri yoksa ne yapmalı?

İşte bu noktada devreye Niantic geliştiricileri giriyor. Bildiğiniz gibi Niantic kullanıcıları ile yakın ilişki içinde olan bir firma ve onların taleplerini dikkate alıyor. Tıpkı isim değiştirme (Bakınız :Pokemon GO’da Karakter İsmini Değiştirmek )  veya takım değiştirme talebinde olduğu gibi. Ancak artık aynı yolla Pokemon GO’da Gym ve PokeStop oluşturma talebinizi de iletebileceksiniz. Bunun için aşağıdaki linkten gerekli sayfaya gidebilirsiniz.

https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=319988

PokeStop ve Gym Oluşturma İsteği Gönderme1

Yukarıdaki bağlantıyı kullanarak talep oluşturacağınız sayfaya gidin. Buradan gerekli birkaç kutucuğu doldurduktan sonra Niantic’e ilettiğiniz takdirde en geç 2 ya da 3 hafta içerisinde cevap verileceği belirtilmiş. Eğer gerçekten PokeStop ve Gym anlamında kısır bir bölgede bulunuyorsanız talebiniz büyük bir ihtimalle değerlendirilecek ve yeni noktalar haritanıza eklenecektir. Şimdi formda doldurmanız gereken alanlar için bir sonraki sayfaya geçelim.

Neden yakınlarımda bu noktalardan yok diye merak ediyorsanız, Ingress oyununun bulunduğunuz bölgede yeterince oynanmamasından kaynaklanıyor Çünkü Pokemon GO yapılırken Gym ve PokeStop noktaları doğrudan Ingress’i oynayan oyuncuların işaretlediği alanlardan seçilmiş. O nedenle Ingress haritasını takip ederek Pokemon GO’da bu noktaları bulabiliyorsunuz.

PokeStop ve Gym Oluşturma İsteği Gönderme2

Formda Doldurulması Gereken Alanlar

  • Birinci kutucuğa email adresinizi yazarak başlayabilirsiniz.
  • Additional info/reason for your request” yazan kutucuğa ise PokeStop ya da Gym’in eklenmesini istediğiniz yerin tam adresini girin.
  • Your Nickname yerine de oyundaki takma adınızı yazın. Sonraki kutucuklar cihaz bilgilerinizi kapsıyor ve bunları doldurmayı unutmayın.
  • Pokemon GO app version” bölümüne oyunun şu an ki güncel sürüm numarası olan “1.0.3” yazabilirsiniz.

Son kutucuğu da işaretledikten sonra eğer istiyorsanız “Attachments” kısmına konuyla ilgili bir görsel ekleyebilirsiniz. Ancak bu gerçekten mecburu değil. Zaten verdiğiniz adresi onlar incelemeye alacaktır. Son olarak da “Submit” dedikten sonra işlem bitiyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi talebinizi incelemeleri ve size dönmeleri en geç 2 ya da 3 haftayı bulabilir. Zira oyuna olan büyük ilgiden dolayı yoğun bir mesaj trafiği yaşanıyor. Ancak Pokemon GO’da PokeStop ve Gym oluşturma için yapılması gerekenler bunlardı.

POKEMON GO! için Tüm Konular

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.