Firefox Tarama Geçmişini Temizleme

Mozilla Firefox web tarayıcısı her ne kadar geçmişteki popülerliğini biraz Chrome’a kaptırmış olsa da hala pek çok kullanıcının Firefox’u kullanmaya devam ettiği bir gerçek. Ancak bazen menüleri biraz karışık olan programa dair soru işaretleri de kullanıcıların aklında yer alıyorlar. Firefox Tarama Geçmişini Temizleme sorusu da bunlardan bir tanesi ve sizlere en kısa yoldan çözümü aktarmaya çalışacağız.

Firefox Tarama Geçmişini Temizleme

Firefox Tarama Geçmişini Temizleme için ilk olarak tabii ki programı açıyoruz ve ardından sağ üst bölümde bulunan menü butonuna basıyoruz. Butona bastığımızda ise karşımıza çeşitli seçenekleri barındıran bir menü çıkacak ve burada görebileceğiniz “Geçmiş” butonunu kullanarak ilgili bölüme geçiş yapıyoruz.

Firefox Tarama Geçmişini Temizleme

Geçmiş penceresi karşımıza çıktığında, “Yakın geçmişi temizle…” seçeneğine tıklayabilir yahut klavyemizden Ctrl+Shift+Del kombinasyonuna basabiliriz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi devam ediyoruz.

Firefox Tarama Geçmişini Temizleme

Geçmiş temizleme ekranında yer alan “Temizlenecek zaman aralığı” kısmını değiştirerek istediğimiz uzaklıktaki geçmişi temizleyebiliyoruz. Seçimi gerçekleştirdikten sonra “Şimdi temizle” butonuna basarak devam ediyoruz ve geçmişin temizlenmesini sağlıyoruz.

Firefox Tarama Geçmişini Temizleme

Bu bölümün “Ayrıntılar” sekmesine tıklayacak olursak daha fazla geçmiş detayının temizlenmesini de sağlayabiliyoruz. Eğer Mozilla Firefox tarayıcı geçmişinde varolan tüm geçmiş verilerinin tamamen temizlenmesini istiyorsanız hepsini seçmeyi ve daha sonra “Şimdi temizle” butonuna basmayı unutmayın.

Firefox Tarama Geçmişini Temizleme

Firefox tarama geçmişi temizleme özelliğini kullanmak bu kadar basit. İşlemlerin hoşunuza gitmeyebilecek tek tarafı kademeli bir silme aralığının bulunmaması ve ya bugünü ya da her şeyi silmek zorunda olmanız. Yine de iş göreceğini düşünüyorum.

Mükemmel Firefox için 10 Ayar

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir