Sık Karşılaşılan iOS 9.3 Problemleri ve Çözümleri

Sık Karşılaşılan iOS 9.3 Problemleri ve Çözümleri

Geçtiğimiz günlerde yapılan Apple etkinliğinde sadece iPhone SE ve iPad Pro Air tanıtılmadı, aynı zamanda yeni işletim sistemi iOS 9.3 de kullanıcılara sunuldu. Buna rağmen iOS 9.3 güncellemesinde kullanıcıların karşısına çıkan belli başlı sorunlar var ve biz de bu rehberde çözümlerini inceledik.

iOS 9.3 Güncellemesi Yayınlandı! iOS 9.3 Yenilikleri Nelerdir ?

İşte en bilinen iOS 9.3 problemleri ve çözümleri:

iOS 9.3 Güncellemesi Gelmiyor

Apple, iOS 9.3 güncellemesini iOS 9’la çalışan cihazlara sundu ve Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izlediğiniz zaman karşınıza çıkıyor. Buna rağmen bazı kullanıcılar cihazında güncellemeler kısmına girince iOS 9.3 güncellemesinin gelmediğini görüyor. Bunun için yapılması gereken ilk şey bilgisayardan iTunes yoluyla telefonu güncellemeye çalışmak.

iTunes üzerinden iOS güncellemeleri nasıl yüklenir?

Önce PC veya Mac’inizi açın, ardından iTunes’u başlatın sonra da cihazınıza tıklayarak buradan güncellemeleri kontrol edin. Burada iOS 9.3 güncellemesinin ekranda gözükmesi lazım. Eğer bu yöntem de başarısız oluyorsa, Apple sunucularının birkaç gün rahatlamasını bekleyin. Çünkü şu sıra yoğun bir talep var ve sunucular meşgul durumda. Ayrıca telefonunuzda şarjın da yeterli olduğundan ve Wi-Fi bağlantınızın yapılı olduğundan emin olun.

iOS 9.3 Güncellemesi Gelmiyor

Güncelleme Yaparken Cihazın Donması

ios Güncelleme Yaparken Cihazın Donması

iOS 9.3 yüklemeye çalışırken telefonunuz kilitleniyorsa, önce güç ve home tuşlarına basarak telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Tuşlara, Apple logosunu görene kadar yaklaşık 10 saniye basılı tutun.

Eğer bu yöntem işe yaramazsa, telefonunuzu şarja takın ve yaklaşık 15 dakika kadar şarj olmasını bekleyin. Ardından cihazı tekrar resetleyin ve bir daha güncellemeyi deneyin. Yine işe yaramazsa, bilgisayara bağlayarak iTunes’a girin ve Restore iPhone ya da Restore iPad seçeneklerini deneyin. Yani cihazınızı eski ayarlarına geri döndürün.

iOS 9.3’ün Yüklenememesi

iOS 9.3’ün Yüklenememesi

iOS 9.3’ü yüklerken problemlerle karşılaşıyorsanız, öncelikle bilgisayarınızda iTunes’un son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Aynı zamanda işletim sisteminiz de güncel olmalı. Eğer arkaplanda çalışan bir antivirüs programı varsa, bu soruna yol açabilir. Dolayısıyla kısa bir süreliğine onu durdurmayı deneyin.

Ek olarak, bilgisayarınıza bağlı olan herhangi bir USB cihaz varsa bunları çıkarın. Yani sadece iOS cihazınız, klavye ve mouse bağlı kalsın. Bunlar da olmazsa, bilgisayarınızı ve iOS cihazınızı yeniden başlatın ve tekrar iTunes üzerinden güncelleme yapmayı deneyin.

iPhone ya da iPad’de Aktivasyon Problemleri

iPhone ya da iPad’de AktivasyonProblemleri-2

iOS 9.3’e geçen bazı kullanıcılar aktivasyon problemleri yaşıyorlar ve bunda yalnız değiller. özellikle iPad 2 sahipleri bunla sık sık karşılaşıyor. İlk yapılması gereken cihazı yeniden başlatmak. Yeniden başlatınca da aktivasyon sağlanamıyorsa, bilgisayara bağlayıp iTunes’dan güncellemeyi denemek gerekiyor.

Bir diğer yöntem ise Apple kullanıcı adı ve şifresiyle iCloud web sitesine girmek. Burada iPhone bul kısmına girip, tüm cihazları seçmek gerekiyor. Ardından sorun yaşadığınız cihazı seçerek, kaldır kısmına tıklıyorsunuz.

Ayrıca bazen sunucu geçici olarak sorun yaşadığı için de aktivasyon sorunu yaşanabiliyor. Dolayısıyla belli bir süre beklemeniz gerekebilir.

Bakınız iOS 9.3 Etkinleştirme Hatası Çözümü

Bataryanın Çabuk Bitmesi

iPhone Bataryanın Çabuk Bitmesi

Eğer iOS 9.3 güncellemesi yaptıktan sonra iPhone ya da iPad cihazınızın bataryasının çabuk bittiğini fark ettiyseniz, önce bir reset atmayı deneyin.

 

Kaynak: CepKolik (Anıl Kalkan)

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir